جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲ Friday, 1 December , 2023 ساعت ×
ذوب‌آهن در مسیر بالندگی
12 مهر 1400 - 9:35
شناسه : 18679
مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در حاشیه بازدید از غرفه‌های نمایشگاه متالکس ۲۰۲۱ گفت: ذوب‌آهن اصفهان به واسطه نیروی انسانی متخصص، متعهد و تجربه کاری ارزشمند در مسیر بالندگی بحمدالله خوش درخشیده است و قدم در مسیری گذاشته که دیگران به سختی می‌توانند به آن ورود کنند. لذا مصداق بارز این جمله تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان است که به عنوان دروازه ورود به تولید محصولات صنعتی و دارای ارزش‌افزوده بالا محسوب می‌شود.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن اصفهان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در حاشیه بازدید از غرفه‌های نمایشگاه متالکس، اظهار داشت: تولید آرک TH۳۶، میلگردآلیاژی، ریل UIC۵۴ و… نیز از جمله دستاوردهای اخیر این شرکت مادر صنعتی به شمار می‌روند. در همین راستا حاصل تلاش و کوشش شبانه‌روزی کارکنان این شرکت سبب شده ذوب‌آهن اصفهان مصمم تر از گذشته در مسیر رشد بالندگی حرکت کند و به سهم خود در اقتصاد کشور نقش‌آفرین باشد.

وی افزود: ریل در ذوب‌آهن اصفهان بر اساس نیاز خطوط کشور تولید می‌شود و هم‌اکنون این تولید فراتر از نیاز داخلی بوده و بازاریابی آن برای صادرات به کشورهای دیگر در دست اقدام است.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به اینکه برنامه دولت برای احداث یک میلیون واحد مسکونی اقدام بسیار ارزشمندی است، زیرا مسکن همواره از جمله دغدغه‌های هموطنان عزیزمان است، گفت: انتظار نمی‌رود کشوری که در تولید فولاد، سیمان و سایر مصالح ساختمانی خودکفا است و هیج وابستگی به خارج ندارد در بخش ساختمان مشکلی داشته باشد. لذا در این خصوص می‌توان یک اتاق فکر در بدنه دولت ایجاد نمود و تمام دست‌اندرکاران این بخش در آن حضور فعال داشته تا موانع پیش روی این طرح توسط تولیدکنندگان بررسی و برطرف شود.

یزدی‌زاده در پاسخ به این سوال که قیمت‌گذاری دستوری چه تاثیری بر روند احداث یک میلیون  واحد مسکونی دارد، بیان کرد: قیمت‌گذاری دستوری فولاد یک سنگ بزرگ پیش پای تولیدکنندگان این محصول ارزش‌آفرین در داخل و خارج از کشور است. لذا باید قبل از هرگونه تصمیم‌گیری برای صنعت فولاد در اتاق فکری که عنوان شد همه صحبت‌ها شنیده و سپس تصمیمات لازم اتخاذ شود، زیرا با قیمت‌گذاری دستوری تولید نمی‌تواند دوام زیادی داشته باشد و اهداف بخش مسکن محقق نخواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قیمت تمام محصولات به صورت شفاف در سامانه کدال ثبت شده و علاوه بر این عرضه و تقاضا به صورت اتوماتیک قیمت محصولات را مشخص می‌کنند. البته کشور هیچ‌گونه محدودیتی در تولید فولاد ندارد بلکه تنها در این حوزه با مازاد عرضه روبه‌رو هستیم که در چنین شرایطی بهترین مکانیزم برای قیمت فولاد همان عرضه و تقاضا است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.