دوشنبه, ۱۵ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 5 June , 2023 ساعت ×
ذوب‌آهن نماد ۵۰ سال تجربه موفق
22 دی 1400 - 13:39
شناسه : 22950
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ذوب‌آهن به مناسبت ۲۳ دی‌ماه روز تاسیس این شرکت تولیدات و اقدامات ذوب‌آهن را با نیم ‌قرن تشریح کرد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علیرضا رضوانیان معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ذوب‌آهن اصفهان، این مجموعه فولادی را دانشگاه کاربردی واقعی در عرصه صنعت عنوان کرد و اظهار داشت: تعداد زیادی از مدیران و کارشناسان که در سایر صنایع منشا اثر هستند در ذوب‌آهن اصفهان آموزش دیده و از تجربه‌ها و رهیافت‌های خود در این شرکت بزرگ برای احداث سایر صنایع بهره برده‌اند.

وی با بیان این که ۲۳ دی‌ماه جاری مراسم بزرگداشت پنجاه و ششمین سال روز تاسیس و همچنین۵۰ سالگی تولید ذوب‌آهن اصفهان برگزار خواهد شد، افزود: طی این ۵۰ سال علاوه بر توسعه بخش‌هایی که منجر به افزایش تولیدات شده است، تجهیزات و تکنولوژی قسمت‌های مختلف نیز مطابق با استانداردها به روزرسانی و مدرن شده به نوعی که امروز ذوب‌آهن اصفهان از لحاظ تجهیزات و تکنولوژی یک کارخانه به روز و مدرن محسوب می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ذوب‌آهن به افزایش تولید محصولات مختلف این شرکت طی ۹ ماهه اول سال جاری اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود که ذوب‌آهن اصفهان بتواند تا پایان سال جاری با دستیابی به تولید حدود دو میلیون و ۸۰۰ هزار تن چدن مذاب، رکورد جدیدی در تولید سالانه ثبت نماید.


رضوانیان استراتژی شرکت را تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر عنوان و بیان کرد: طراحی و تولید انواع ریل و متعلقات آن و تیرآهن‌های بال پهن نیز در همین راستا انجام می‌شود. همچنین تمام محصولات ذوب‌آهن تحت استانداردهای جهانی و ملی تولید می‌شود که صادرات محصولات به کشورهای اروپایی و آسیایی گواه بر این ادعا است. برای رقابت در عرصه جهانی باید حد الامکان هزینه‌های تولید را کاهش داد تا با قیمت تمام شده مناسب، جذب و نگهداری مشتریان در بازار امکان‌پذیر باشد.

وی توسعه را نشانه چابکی و به روزرسانی شرکت‌ها در هزاره سوم دانست و ادامه داد: توسعه باید به صورت هوشمندانه انجام شود تا محصولات مورد نیاز را تولید و به بازار عرضه کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ذوب‌آهن به مباحث زیست محیطی شرکت نیز پرداخت و تصریح کرد: اولین مسئله برای کنترل آلاینده‌ها در ذوب آهن اصفهان این است که کارکنان این شرکت باید در فضای سالم و بدون آلودگی کارکنند. هم‌اکنون در باتری‌ها آلایندگی نداریم و در بخش‌های دیگر تولیدی نیز آلایندگی و مسائل زیست‌محیطی کنترل شده است و با تکمیل پروژه‌های زیست‌محیطی به حد نرمال و استانداردهای لازم در این زمینه دست خواهیم یافت.

رضوانیان در پایان با اشاره به مدیریت مصرف آب در ذوب‌آهن اصفهان، خاطرنشان کرد: این شرکت با به روزرسانی تکنولوژی‌های خط تولید و تسریع در اجرای پروژه‌های پساب خریداری شده، مشکل کمبود آب برای تولید را برطرف می‌کند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.