پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
ذوب آهن اصفهان بانی تمام توفیقات صنعت فولاد کشور
22 آذر 1399 - 5:56
شناسه : 3068
علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر خود به اصفهان از ذوب آهن اصفهان بازدید کرد و به همراه وجیه ا... جعفری رئیس هیات عامل ایمیدر،عباس رضایی استاندار و جمعی از دیگر مسئولین استان و شهرستان لنجان ضمن گفتگو با مدیران ذوب آهن و بازدید از خط تولید این شرکت در جریان آخرین اقدامات این مجتمع عظیم صنعتی قرار گرفت.
ارسال توسط :
پ
پ

وی پس از بازدید از کوره بلند شماره یک این شرکت که مراحل پیش گرم را طی می کند ، با اشاره به نقش مهم ذوب آهن در شکل گیری صنایع فولادی کشور و تربیت متخصصین در حوزه صنعت گفت : به برکت پیروزی انقلاب اسلامی ، تولید فولاد کشور از ۵۰۰ هزار تن به ۲۸ میلیون تن رسید و در افق ۱۴۰۴ تولید ۵۵ میلیون تن مد نظر است که بانی همه این توفیقات ذوب آهن است و این امر جای سپاس و قدردانی از همه کارگران ، متخصصان و مسئولین ذوب آهن دارد.
وی افزود : این مجتمع عظیم صنعتی ارزش بسیاری برای کشور دارد و لذا چراغ آن باید روز به روز پرفروغ تر باشد و به هر شکلی که می توان باید بر کمیت و کیفیت محصولات آن افزود تا جایگاهی جهانی کسب کند.
وزیر صمت با اعلام آمادگی کامل برای حمایت از ذوب آهن اصفهان گفت : ایمیدرو پشتیبان ذوب آهن اصفهان است و کمیته ای برای حل مشکلات صنعت فولاد تشکیل شده که قطعاً حامی این مجتمع عظیم صنعتی خواهد بود.
رزم حسینی، هم افزایی بین صنایع را بسیار مهم دانست و اظهار داشت : صنایع فولادی کشور نباید نگاه رقابتی داشته باشند بلکه تا آنجا که می توانند باید از هم پشتیبانی کنند. صنایع فولادی کشور با همت ذوب آهن اصفهان به وجود آمدند و رشد کردند و حالا باید از این صنعت حمایت کنند.
وی با اشاره به توفیقات دولت با وجود فشار تحریم ومواجهه با کرونا ، افزود : با توجه به محدودیت های فروش نفت ، اگر توان صنعت فولاد کشور و پتروشیمی نبود ، اداره کشور در ۳ سال اخیر میسر نمی شد.
رزم حسینی مبارزه با فساد، ویژه خواری و امضاء های طلایی را از اولویت های وزارت صمت دانست و گفت : سیاست اقتصادی کشور در حوزه فولاد مبتنی بر حذف رانت و شفاف سازی است.
وزیر صمت گفت :  اقتصاد ایران امسال به احتمال زیاد رشد مثبت را تجربه می کند که این حاصل قدرتمند شدن صنعت کشور است و در این راستا در تولید ۱۷ کالای مهم رشد داشته ایم.
وی گفت : ذوب آهن اصفهان با راه اندازی کوره بلند شماره یک ، بیش از ۸۰۰ هزار تن به تولید خوداضافه می کند که اهمیت بسیاری دارد . این شرکت قادر به تامین ریل کشور است که دستاورد بزرگی برای ایران است.
منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن در این دیدار گفت  : این شرکت در تولید وبومی سازی گام های مهمی برداشته و دستاوردهای مهمی همچون تولید ریل حاصل کرده است.
وی هزینه انرژی این شرکت را به دلیل روش تولید و عدم بهره مندی از یارانه انرژی ، زیاد دانست و گفت : معادن زغال سنگ کشور وابسته به فعالیت ذوب آهن اصفهان هستند و این شرکت در مسئولیت های اجتماعی از جمله خدمات درمانی ، فعالیت های ورزشی ، عمرانی و … پیشگام است.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود : این تصور اشتباه وجود دارد که این شرکت یک صنعت قدیمی است و بر اساس آن نتیجه گیری می شود که آلاینده هم هست . این در حالی است که بیشتر بخش های ذوب آهن اصفهان نوسازی و مدرن شده است و این شرکت اولین مجموعه ای است که با مشارکت سازمان محیط زیست طرح جامع زیست محیطی تدوین کرده است . پروژه های متعدد زیست محیطی از جمله ساخت و تعویض درب های باتری شماره سه کک سازی را اجرا نموده و تلاش می کند رضایت جامعه را کسب نماید.
عباس رضایی استاندار اصفهان نیز از مسئولین وتلاشگران ذوب آهن اصفهن به جهت  تامین ریل متروی بهارستان قدردانی کرد و گفت : این مجتمع عظیم صنعتی ، یک کارخانه معمولی نیست و فعالیت آن بر کل کشور تاثیر دارد.
وجیه ا… جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو نیز گفت : ذوب آهن اصفهان در تنظیم بازار همراهی بسیار خوبی دارد و لذا باید تامین مواد اولیه برای حفظ تولید این شرکت تضمین گردد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.