چهارشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۳ Wednesday, 10 April , 2024 ساعت ×
راه‌اندازی معادن در مناطق محروم یک ضرورت است
13 اردیبهشت 1400 - 10:08
شناسه : 11636
استاندار هرمزگان: استاندار هرمزگان در نشست شورای معادن استان که به منظور بررسی مشکلات مربوط به فعالیت های معدنی برگزار شد، گفت: فعال‌سازی معادن در مناطق محروم اولویت اصلی شورای معادن استان هرمزگان است.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری مهر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، فریدون همتی استاندار هرمزگان در این نشست با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در راستای تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، اظهار داشت: اولویت اصلی شورای معادن استان، فعال‌سازی معادن به صورت منطقه‌ای به‌ویژه در مناطق محروم است.

وی افزود: ورود تکنولوژی و توسعه به هر منطقه به‌ عنوان یک فرایند گریزناپذیر، ممکن است آسیب‌هایی را به اکوسیستم وارد کند و منافع مردم هر منطقه را نیز مورد تهدید قرار دهد اما باید بتوان تعادل لازم را در اجرای طرح‌ها و بهره‌برداری از منابع زیرزمینی برقرار کرد.

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به اینکه ایجاد اشتغال و رفع محرومیت نیز یک اولویت است، باید اقدامات جایگزین به منظور جبران آسیب‌های وارده به اکوسیستم توسط بهره‌برداران انجام شود.

همتی با اشاره به اینکه معادن، سرمایه ساکنان هر منطقه نیز محسوب می‌شود، بیان کرد: واگذاری معادن در استان باید برای مردم مناطق منشا خیر باشد؛ از این رو تمامی مجوزها مشروط به انجام خدماتی مانند تامین آب، راه و ایجاد اشتغال برای اهالی آن منطقه هستند.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در نشست امروز شورای عالی معادن که با حضور احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و عضو ناظر شورای معادن استان برگزار شد، ادامه داد: فعال‌سازی معادن منطقه کوهشاه احمدی با حضور نمایندگان اهالی منطقه کوهشاه و یکی از سرمایه‌گذاران به صورت تفصیلی مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد دغدغه مردم در حوزه منابع طبیعی، اجرای طرح‌های آبخیرداری و تامین آب مورد نیاز دامداران توسط بهره‌بردار این معدن مورد توجه قرار گیرد.

استاندار هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: در خصوص فعالیت معدن بستانو نیز به نفع مردم تصمیماتی اتخاذ شده است همچنین به بهره‌بردار معدن روستای تهلو نیز فرصت دادیم که تا زمان مقرر شده نسبت به رفع مشکلات اقدام کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.