شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
راه‌اندازی واحد فراوری سرب و روی راهی روشن برای اسفراین
31 تیر 1400 - 12:59
شناسه : 15395
رییس نظام مهندسی معادن خراسان شمالی گفت: راه‌اندازی واحد فراوری سرب و روی در شهرستان اسفراین راهی برای ایجاد اشتغال پایدار توسط این مواد معدنی است.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مهدی سجادی رییس نظام مهندسی معادن خراسان شمالی با اشاره به اینکه به غیر از معدن آلبلاغ که دارای ذخایر سرب و روی است، اظهار داشت: در حوالی این معدن چهار تا پنج معدن دیگر نیز وجود دارد که دارای ذخایر ماده معدنی سرب و روی است.

وی افزود: هم‌اکنون ایمیدرو در حال انجام اقداماتی همچون اکتشاف برای پی بردن به میزان ذخایر موجود در آلبلاغ است که بعد از پایان این اقدامات باید به فکر راه‌اندازی واحد فراوری برای این ماده معدنی باشد. در این راستا اگر واحد فراوری برای این ماده معدنی در منطقه ایجاد نشود، این ماده معدنی نیز همانند سنگ‌های تزئینی استخراج شده باید به صورت خام از استان خارج شود.

گفتنی است معدن آلبلاغ در محدوده حفاظت شده پارک ملی ساریگل در شهرستان اسفراین واقع شده که دارای ذخایر ماده معدنی سرب و روی است که طی دو سه سال گذشته از این معدن برداشت‌های غیربومی توسط افراد بومی و غیربومی انجام می‌شد و برای جلوگیری از این امر ایمیدرو در آخرین سفر هیات دولت به خراسان شمالی موظف شد تا اقداماتی همچون بحث اکتشاف و … را انجام دهد.

شایان ذکر است که طی دو سه سال گذشته به علت برداشت‌های غیرمجاز از معدن و ریزش تونل‌های حفر شده تعدادی از برداشت‌کنندگان غیرمجاز جان خود را از دست داده و یا مصدوم شده‌اند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.