سه شنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۱ Tuesday, 24 January , 2023 ساعت ×
راه‌اندازی کارخانه آهن‌اسفنجی اردبیل شتاب خواهد گرفت
27 دی 1400 - 13:00
شناسه : 23198
استاندار اردبیل در جریان بازدید از روند احداث کارخانه آهن‌اسفنجی و فولاد آرتای استان گفت: احداث بزرگ‌ترین کارخانه تولید آهن‌اسفنجی و فولاد در استان اردبیل شتاب می‌گیرد.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری مهر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، حامد عاملی استاندار اردبیل در جریان بازدید از روند احداث کارخانه آهن‌اسفنجی و فولاد آرتای اردبیل، اظهار داشت: این مجموعه تولیدی که در سال‌جاری کلنگ‌زنی شده است با مشکلاتی در مسیر احداث کارخانه روبه‌رو بوده که در قالب صورت جلسات پیشین سعی شد تا با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان و بانک‌ها این دغدغه‌ها و مشکلات رفع شود.

وی افزود: تا پایان سال پرداخت تسهیلات و مشکل تامین مواد اولیه این کارخانه رفع شده تا این مجموعه با زنجیره کامل بتواند آهن‌اسفنجی و فولاد منطقه را تامین کند.

استاندار اردبیل، گفت: کارخانه آهن‌اسفنجی و فولاد آرتاویل در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار کلنگ‌زنی شده که قرار است ۱۰۴ میلیون یورو سرمایه‌گذاری در این پروژه عظیم صنعتی انجام شده تا در مدت دو سال این واحد صنعتی آماده بهره‌برداری شود. البته اشتغال مستقیم این کارخانه ۲۵۰ نفر و غیرمستقیم نیز ۸۰۰ نفر پیش‌بینی شده که سرمایه‌گذار مصمم است تا هر چه سریع‌تر این مجموعه صنعتی به مرحله بهره‌برداری برسد.

عاملی ظرفیت معادن استان را در تامین مواد اولیه این کارخانه مناسب ارزیابی کرد و اذعان داشت: معادن واقع در جنوب استان می‌تواند ظرفیتی مناسب برای تامین نیازمندی این مجموعه باشد. قرار است خط ریلی در حال اجرا برای این مجموعه نیز به صورت آنتنی مواد اولیه مورد نیاز را از سایر مناطق کشور تامین کند که در این باب نیز برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

گفتنی است، وی در پایان از مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها خواست در سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» سرمایه‌گذار این طرح عظیم صنعتی را در به ثمر رسیدن این مجموعه کمک کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.