دوشنبه, ۱۸ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 8 July , 2024 ساعت ×
راه اندازی کوره بلند شماره یک شرکت ذوب آهن در سالروز تاسیس
08 آذر 1399 - 8:40
شناسه : 2050
کوره بلند شماره یک شرکت ذوب آهن اصفهان در سالروز تاسیس مادر صنعت فولاد ایران وارد مدار می شود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن؛ مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به آغاز پیش گرم کوره بلند شماره یک این شرکت گفت: این مجتمع عظیم صنعتی در تلاش است تا ۲۳ دی ماه که سالروز تاسیس ذوب آهن اصفهان و طلیعه صنعت فولاد کشور است، کوره بلند شماره یک این شرکت با حضور مسئولان کشور راه اندازی شود.
منصور یزدی زاده افزود: با راه اندازی کوره شماره یک ۸۰۰ هزار تن به تولید این شرکت افزوده می شود و ذوب آهن اصفهان می تواند اهداف تولیدی خود را محقق سازد.
وی، این شرکت فولادی بزرگ را درحرکت به سمت تولید محصولات صنعتی دانست و گفت: این مجتمع عظیم صنعتی در تلاش است سال جاری با وجود محدودیت ها، صادرات خود را حفظ کند، بطوریکه در شرایط کنونی، کشور نیاز بسیار به ارز دارد.
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان همچنین در خصوص اثرات شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد بر این شرکت گفت: محصولات این شرکت به صورت سلف تا سه ماهه در بورس کالای ایران تا پایان بهمن ماه سال جاری عرضه شده است.
منصور یزدی زاده افزود: کاهش قیمت پایه عرضه شمش در بورس کالای ایران از ۹۵ درصد قیمت صادراتی ایران به ۸۰ درصد قیمت صادراتی منطقه CIS (در صورت سرکوب قیمت ها و پیشگیری از رقابت در تابلوی بورس کالا)، منجر به کاهش درآمد حاصل از فروش اسفندماه خواهد شد.
وی گفت: علاوه بر این مشخص نبودن نحوه قیمت گذاری سنگ آهن و اثرات آن بر قیمت مواد اولیه و نحوه تخصیص سهمیه به شرکت های تولیدی، شرایط عرضه در بورس کالا و تغییرات احتمالی آن در مقادیر و نرخ نسبت به توافق های فعلی امکان پیش بینی اثرات شیوه نامه بالا بر عملکرد مالی شرکت به طور قابل اتکاء در حال حاضر قابل اندازه گیری نیست.
ذوب آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترین تولید کننده محصولات طویل در خاورمیانه است که با ظرفیت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می کند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.