سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
ردپای فدرال رزرو در افت قیمت طلا
21 شهریور 1401 - 18:22
شناسه : 31701
قیمت طلا امروز دوشنبه 21 شهریور ماه، پس از اندکی افزایش در ساعات اولیه بازار کاهش یافت زیرا تمرکز سرمایه‌گذاران بر شاخص تورم در ایالات‌ متحده است و می‌تواند بر افزایش بعدی نرخ بهره فدرال رزرو تاثیر بگذارد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، بهای هر اونس طلا با ۴٫۹ درصد کاهش، به یک هزار و ۷۱۲ دلار و ۲۰ سنت و قیمت طلا در بازار معاملات آتی آمریکا نیز با ۰٫۲۹ درصد کاهش، به یک هزار و ۷۱۳ دلار و ۲۰ سنت رسید.

شاخص دلار در روز جمعه ۱۸ شهریور ماه، نزدیک به پایین‌ترین سطح بیش از یک هفته اخیر خود باقی ماند. دلار ضعیف‌تر، طلا را برای خریدارانی که ارزهای دیگر دارند، ارزان‌تر می‌کند.

مقامات فدرال‌ رزرو روز جمعه به دوره اظهار نظر عمومی خود در آستانه نشست سیاست‌گذاری بانک مرکزی ایالات متحده در ۲۰ تا ۲۱ ماه سپتامبر با درخواست‌های قوی برای افزایش بیش از حد نرخ دیگر برای مبارزه با تورم بالا پایان دادند.

نشانه دیگری مبنی بر اینکه تورم ممکن است به اوج خود رسیده باشد، برای بازار طلا دلگرم‌کننده خواهد بود. فدرال رزرو بدون در نظر گرفتن این موضوع به افزایش خود ادامه خواهد داد اما اینکه ممکن است پایانی در چشم‌انداز باشد، می‌تواند برای افزایش مجدد طلا پس از کاهش شدید اخیر کافی باشد.

نرخ‌های بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را افزایش می‌دهد و دلار را تقویت می‌کند. انتظار می‌رود که داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات‌ متحده که روز سه‌شنبه منتشر می‌شود، نشان دهد که قیمت‌ها در ماه آگوست با سرعتی ۸.۱ درصدی در طول سال در مقایسه با ۸.۵ درصدی ماه جولای افزایش یافته است.

در همین حال، منابع به رویترز گفتند که سیاست‌گذاران بانک مرکزی اروپا با وجود رکود احتمالی، خطر افزایش نرخ بهره خود را برای مهار تورم بی‌سابقه در منطقه یورو به ۲ درصد یا بیشتر می‌بینند.

تقاضای فیزیکی طلا در برخی مراکز آسیایی در هفته گذشته ثابت ماند زیرا قیمت‌های پایین‌تر خریداران را فریب داد؛ اگرچه افزایش نرخ‌های داخلی خرید در هند را محدود کرد.

دارایی‌های «اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست»، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، ۰.۱۶ درصد کاهش یافت و از ۹۶۸.۱۵ تن به ۹۶۶.۶۴ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره پس از رسیدن به بالاترین سطح بیش از دو هفته گذشته، با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۸ دلار و ۸۳ سنت در هر اونس، پلاتین با ۰.۸ درصد کاهش به ۸۷۳ دلار و ۶۸ سنت و پالادیم با ۰.۶ درصد کاهش، به دو هزار و ۱۵۹ دلار  و ۳۱ سنت رسید.

انتهای پیام//

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.