پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024 ساعت ×
رسالت فولاد مبارکه، توسعه و آبادانی کشور است
16 بهمن 1401 - 12:34
شناسه : 33286
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: امروزه شرکت‌های بزرگ هستند که اقتصادهای بزرگ دنیا را شکل داده‌اند و پیشران‌های توسعه‌ی اقتصادی و صنعتی‌ کشورها هستند.
ارسال توسط : منبع : شرکت فولاد مبارکه
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، عملیات اجرایی ۴۸ ابرپروژه‌ی صنعتی روز ۱۷ بهمن سال گذشته آغاز شد و هفت غول اقتصادی کشور که راهبری این پروژه‌ها را بر عهده دارند، تحت عنوان «پیشرانان پیشرفت ایران» به یک خانواده‌ی بزرگ تبدیل شده‌اند.

طی یک سال گذشته، جلسات متعدد و منظمی با حضور معاون اول رئیس جمهور، دستیار ویژه اقتصادی رئیس جمهور، وزرای مربوطه و مدیران عامل شرکت‌ها برای تسریع روند پیشرفت پروژه‌ها و مانع‌زدایی برگزار شده است. همچنین طی دو جلسه با حضور رئیس جمهور، گزارش پیشرفت پروژه‌ها بررسی شد‌.

به گفته‌ مهدی سدیدی، دبیر کارگروه پیشرانان پیشرفت ایران، این مدل یک طراحی اولیه برای پی‌ریزی سبک تعاملی جدیدی بین دولت و بخش خصوصی بوده و در واقع نقطه‌ شروع کار است.

محمدیاسر طیب‌نیا در این خصوص بیان کرد: این اهتمام در دولت فعلی وجود داشته است که با نگاه ویژه به بنگاه‌های اقتصادی بزرگ و تاثیرگذار و فعالان اقتصادی، به کمک آن‌ها مسیر توسعه‌ی اقتصادی را ترسیم کند و آن را پیش ببرد.

وی افزود: طی یک سال گذشته، این شرکت‌ها پروژه‌های بزرگی را شروع کرده‌اند که در مسیر زنجیره ارزش آن‌ها و مرتبط با فعالیت شرکت قرار دارد و در زمینه‌های مختلف زیرساختی همچون انرژی، حمل‌و‌نقل و آب نیز تعریف شده است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ابراز کرد: در جلسات مداومی که با مسئولان عالی‌رتبه در حوزه‌های مرتبط برگزار شد، تمام تلاش بر این بود که موانع پیشرفت شناسایی و برطرف و فرایندهای اداری از مسیرهای قانونی تسریع شود که ثمره‌ آن پیشرفت جدی پروژه‌ها طی این یک سال بوده است و امیدواریم نتیجه آن رشد و توسعه اقتصادی کشور باشد.

طیب‌نیا در پایان خاطرنشان کرد: ما معتقد هستیم که اکنون رسالت فولاد مبارکه تنها تولید فولاد نیست بلکه رسالت اصلی‌ آن توسعه و آبادانی کشور است.

آنچه که طرح پیشرانان پیشرفت را از سایر طرح‌های اقتصادی متمایز می‌کند، تمرکز ویژه بر پروژه‌هایی‌ که قرار است یک توسعه‌ همه‌جانبه را در کشور رقم بزنند. از نظر اشتغال‌زایی و ایجاد ارزش افزوده تاثیر چشمگیری بر فعالیت سایر بنگاه‌های اقتصادی دارند و بخش عظیمی از صنعت را درگیر خود می‌کنند. پروژه‌هایی که برخی از آن‌ها سال‌هاست که روند پیشرفت کندی داشته‌اند و یا هیچ‌گاه آغاز نشده‌اند.

بسیار حائز اهمیت است که تصویر درستی از چرایی شکل‌گیری این طرح داشته باشیم؛ طرحی که نقش شرکت‌های پیشران را پررنگ‌تر از همیشه به تصویر می‌کشد و از آن‌ها به عنوان متولیان توسعه حمایت می‌کند تا علاوه‌بر ایفای نقش خود، مسیر عبور را برای سایر شرکت‌ها و فعالان اقتصادی هموار کنند.

مجتمع فولاد مبارکه اصفهان، راهبری پنج پروژه از این ۴۸ پروژه عظیم ملی و سرمایه‌گذاری تقریبی ۴۰ هزار میلیارد تومانی را بر عهده دارد که این پروژه‌ها شامل احداث نورد گرم دو فولاد مبارکه (چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن کلاف و ورق گرم)، احداث واحدهای نیروگاهی فولاد مبارکه (۹۱۴ مگاوات)، احداث واحد تولید آهن اسفنجی فولاد هرمزگان (۹۰۰ هزار تن آهن اسفنجی)، احداث خطوط اسیدشویی و نورد سرد فولاد امیرکبیر کاشان (۵۰۰ هزار تن کلاف اسیدشویی و ۳۰۰ هزار تن کلاف خام) تکمیل و بهره‌برداری شبکه فاضلاب ۶ شهر مجاور مبارکه باغ بهادران، چرمهین، باغشاد، مجلسی، طالخوتچه و حسن‌آباد (سه میلیون مترمکعب پساب) است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.