سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
رشد تامین مالی صنعت و معدن
16 خرداد 1401 - 17:57
شناسه : 28721
معاون هماهنگی و محیط کسب‌وکار وزارت صنعت، معدن و تجارت، از افزایش ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی تامین مالی برای بخش صنعت و معدن طی سال جاری خبر داد.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری صداوسیما
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مهدی نیازی ­معاون هماهنگی و محیط کسب‌وکار وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: سال گذشته ۹۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و معدن اعطا شد که بخش زیادی از آن، استمهال تسهیلات پیشین بوده و سهم تسهیلات جدید در آن، ناچیز بوده است، اما در سال جاری، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید به تسهیلات ۹۰۰ هزار میلیارد تومانی سال گذشته در بخش صنعت و معدن اضافه می‌شود تا تامین مالی این بخش به نحو شایسته انجام شود.

وی افزود: در هماهنگی با بانک مرکزی، مقرر شد تا تامین مالی بنگاه‌ها به صورت زنجیره‌ای انجام شود که تامین مالی اعتباری، گام و برات، از جمله آن است. این تامین مالی زنجیره‌ای را سال گذشته به طور آزمایشی در بخش خودروسازی و قطعه‌سازی آغاز کردیم و در این شیوه دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تامین مالی برای خودروسازان و قطعه‌سازان صورت گرفته است.

معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان خاطرنشان کرد: برای سال ۱۴۰۱، برنامه داریم بیش از ۳۰ درصد تسهیلاتی را که به تولید اختصاص می‌یابد، از طریق تامین مالی زنجیره‌ای پوشش دهیم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.