چهارشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۳ Wednesday, 10 April , 2024 ساعت ×
رشد طلای جهانی
15 تیر 1400 - 13:32
شناسه : 14783
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر عقب‌نشینی ارزش دلار، به بالاترین حد طی سه هفته گذشته صعود کرد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به یک هزار و ۷۹۸ دلار و ۴۶ سنت رسید. همچنین در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۸ درصد افزایش، به یک هزار و ۷۹۸ دلار و ۱۰ سنت رسیده است.

مارگارت یانگ استراتژیست دیلی فارکس، اظهار داشت:  عمدتا ضعف ارزش دلار آمریکاست که قیمت طلا را تقویت کرده است. طلا پس از نشست کمیته بازار آزاد فدرال در ماه ژوئن، ریزش قیمت بیش از حدی پیدا کرد و اکنون که انتظارات برای افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره در قیمت‌ها لحاظ شده است، خریداران به بازار برگشته‌اند. با این حال پتانسیل صعودی طلا ممکن است با توجه به سیاست‌های پولی جهانی که به افزایش نرخ‌های بهره متمایل شده‌اند، محدود باشد.

شاخص ارزش دلار ۰.۱ درصد در برابر ارزهای رقیب کاهش یافت و از بالاترین رکورد سه ماه اخیر که هفته گذشته به آن صعود کرده بود، فاصله گرفت.

گفتنی است، بازار در هفته جاری منتظر انتشار جزییات نشست سیاست پولی اخیر بانک مرکزی آمریکا در روز چهارشنبه است که ممکن است سیگنال‌های بیشتری را در خصوص دیدگاه سیاست‌گذاران آمریکایی درباره تورم و سیاست پولی فراهم کند. پیش‌بینی ماه گذشته سیاست‌گذاران آمریکایی از احتمال آغاز افزایش نرخ‌های بهره در سال ۲۰۲۳ باعث سقوط قیمت اونس طلا به پایین ۱۸۰۰ دلار شد.

نرخ‌های بهره بالاتر، هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و جذابیت سرمایه‌گذاری در بازار این فلز ارزشمند را کم‌تر می‌کند. البته بازارهای سهام آسیا روز سه‌شنبه در آستانه تصمیم بانک مرکزی استرالیا برای تعدیل برنامه محرک مالی خود در سطح بالاتری گشوده شدند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۲۶ دلار و ۵۸ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به دو هزار و ۸۲۱ دلار و ۸۵ سنت رسیده است. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با یک درصد صعود در  یک هزار و ۱۰۸ دلار و ۵۲ سنت معامله شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.