دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ Monday, 22 July , 2024 ساعت ×
رشد عرضه محصولات راهی برای آرامش بازار
22 آذر 1400 - 14:58
شناسه : 21747
رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: فروش محصولات و مواد اولیه از مسیر بورس کالا آسان‌تر و تسویه برای فروشندگان و خریداران سهل‌تر است و به نوعی عرضه کالا در بورس، مشوقی برای تولیدکنندگان به شمار می‌رود؛ از این رو رشد عرضه محصولات به تعادل و آرامش بازارها کمک می‌کند.
ارسال توسط : منبع : کالا خبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ابراهیم جمیلی رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران، اظهار داشت: در اتاق بازرگانی از عرضه کالاهای مختلف در بورس کالا حمایت می‌کنیم و در این میان همه باید برای توسعه مبادلات بورس و بهبود فرایندها در زمینه تامین نیازهای همزمان واحدهای کوچک، متوسط و بزرگ کمک کنند.

وی افزود: تجربه سال‌های اخیر نشان می‌دهد که بی‌شک عرضه کامل محصولات در این بستر شفاف به نفع تولیدکننده و مصرف‌کننده است، در این میان افزایش سرعت تصمیم‌گیری‌ها و تقویت فرایندها می‌تواند به عملکرد هرچه بهتر بورس در اقتصاد ملی منجر شود.

رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران، گفت: باید کمک کرد بازارها آرامش خود را بدست آورده و به تعادل برسد که در این زمینه، بورس کالا می‌تواند میزبان خوبی برای عرضه و تقاضای کالاها باشد.

جمیلی بیان کرد: فروش محصولات از مسیر بورس کالای ایران آسان‌تر و تسویه برای فروشندگان سهل‌تر است و به نوعی مشوقی برای تولیدکنندگان به شمار می‌رود.

وی یادآور شد: در میان خریداران و فروشندگان حوزه معدن و صنایع معدنی، کماکان نیازمند فرهنگ‌سازی در زمینه مزیت‌های ورود به بورس کالا هستیم؛ چراکه هنوز بسیاری از روند خرید و فروش به واسطه سنتی بودن معامله‌گران بازار محصولات معدن و صنایع معدنی، آشنایی کاملی به بورس ندارند که در صورت فرهنگ‌سازی مناسب، آشنایی و استقبال مضاعفی ایجاد می‌شود.

رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران در پایان خاطرنشان کرد: اقتصاد ما در دوره گذار است و باید به درستی این دوران سپری شود تا به اقتصاد لطمه‌ای وارد نشود از این رو ابزارهای توسعه شفافیت باید بیش از گذشته به کار گرفته شوند؛ چراکه شفافیت، دوای درد این روزهای اقتصاد ماست.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.