یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲ Sunday, 25 February , 2024 ساعت ×
رشد ۳۰ درصدی صادرات فولاد ایران
23 آبان 1400 - 14:42
شناسه : 20493
براساس گزارش‌های منتشر شده، مجموع صادرات فولاد ایران (فولاد میانی و محصولات فولادی) طی دوره ۷ ماهه نخست سال جاری، پنج میلیون و ۹۱۲ هزار تن بوده است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته، حاکی از رشد ۳۰ درصدی است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بنا به تازه‌ترین گزارش آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در دوره هفت ماهه نخست سال جاری، صادرات فولاد میانی کشور، چهار میلیون و ۵۷ هزار تن بوده که رشد ۲۷ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

از صادرات فولاد میانی، سهم صادرات بیلت و بلوم در دوره هفت ماهه نخست سال جاری، دو میلیون و ۷۲۲ هزار تن، و سهم صادرات اسلب، یک میلیون و ۳۳۵ هزار تن بوده است.

رشد ۱۱ درصدی صادرات بیلت و بلوم

در هفت ماهه نخست امسال، صادرات اسلب رشد ۸۰ درصدی را تجربه کرده است و صادرات بیلت و بلوم، ۱۱ درصد افزایش یافته است. لذا کل صادرات محصولات فولادی کشور در دوره ۷ ماهه نخست امسال، یک میلیون و ۸۵۵ هزار تن بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد ۳۸ درصدی را نشان می‌دهد.

رشد صادرات مقاطع طویل فولادی

از میان محصولات فولادی، سهم صادرات مقاطع طویل فولادی، یک میلیون و ۴۸۶ هزار تن بوده و صادرات این مقاطع، در هفت ماهه نخست امسال، ۴۴ درصد افزایش یافته است.

رشد صادرات میلگرد

صادرات میلگرد که بیشترین سهم را از میان صادرات کل محصولات فولادی دارد، در هفت ماهه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته، ۵۷ درصد افزایش یافته و به یک میلیون و ۳۰۷ هزار تن رسیده است. صادرات مقاطع تخت فولادی نیز با رشد ۱۸ درصدی در این مدت، به ۳۶۹ هزار تن رسیده است. همچنین صادرات آهن اسفنجی در مدت یاد شده، با رشد ۲۷۹ درصدی به ۶۹۸ هزار تن رسید.

براساس این گزارش، بنا به تازه‌ترین گزارش آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، طی دوره ۷ ماهه نخست سال جاری، صادرات فولاد میانی کشور، چهار میلیون و ۵۷ هزار تن بوده که رشد ۲۷ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۹ نشان می‌دهد.

از صادرات فولاد میانی، سهم صادرات بیلت و بلوم در دوره هفت ماهه نخست سال جاری، ۲ میلیون و ۷۲۲ هزار تن، و سهم صادرات اسلب، یک میلیون و ۳۳۵ هزار تن بوده است.

رشد ۱۱ درصدی صادرات بیلت و بلوم

در هفت ماهه نخست امسال، صادرات اسلب رشد ۸۰ درصدی را تجربه کرده است و صادرات بیلت و بلوم، ۱۱ درصد افزایش یافت. لذا کل صادرات محصولات فولادی کشور در دوره ۷ ماهه نخست امسال، یک میلیون و ۸۵۵ هزار تن بوده که نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۹، رشد ۳۸ درصدی را نشان می‌دهد.

رشد صادرات مقاطع طویل فولادی

از میان محصولات فولادی، سهم صادرات مقاطع طویل فولادی، یک میلیون و ۴۸۶ هزار تن بوده و صادرات این مقاطع، در هفت ماهه نخست امسال، ۴۴ درصد افزایش یافته است.

رشد صادرات میلگرد

صادرات میلگرد که بیشترین سهم را از میان صادرات کل محصولات فولادی دارد، در هفت ماهه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته، ۵۷ درصد افزایش یافته و به یک میلیون و ۳۰۷ هزار تن رسیده است.

صادرات مقاطع تخت فولادی نیز با رشد ۱۸ درصدی در این مدت، به ۳۶۹ هزار تن رسیده است. همچنین صادرات آهن‌اسفنجی در مدت یاد شده، با رشد ۲۷۹ درصدی به ۶۹۸ هزار تن رسید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.