یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 7 July , 2024 ساعت ×
رشد ۳۷۰ درصدی موجودی مواد اولیه در فولاد اکسین خوزستان
01 دی 1399 - 4:57
شناسه : 3609
شرکت فولاد اکسین خوزستان در سال جهش تولید و در جهت انجام تعهدات فروش خود و تولید پایدار برای اولین بار موفق به ثبت رکورد انبارش ۲۰۴ هزار تن اسلب در انبارهای مواد اولیه خود گردید که در مقایسه با موجودی پایان دوره آذر ماه سال ۱۳۹۸ که ۵۵ هزار تن بوده ۳۷۰ درصد افزایش یافته است و این میزان موجودی اسلب جهت تولید ۳ ماه بدون هیچ گونه ورود مواد اولیه کافی می باشد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی، امین ویسی نژاد مدیر سفارشات و انبارهای شرکت در این باره گفت: با توجه به این که چرخه گردش شرکت‌های تولیدی در گرو تامین مواد اولیه می باشد، خوشبختانه این شرکت با ثبت رکورد انبارش مواد اولیه به میزان ۲۰۴ هزار تن اسلب تنها در نه ماهه سال جاری موفق شد پشتیبانی لازم از خط تولید جهت تولید انواع محصولات را ایجاد نماید و امید می رود با تدابیر مدیر عامل و مدیران محترم شرکت تا پایان سال جاری برنامه تولید شرکت فولاد اکسین مطابق با برنامه استراتژی با تنوع در سبد تولیدات که عمده آن ورق های با ارزش افزوده بالا می باشد نیز محقق گردد.
وی افزود: میزان متوسط موجودی اسلب در انبارهای این شرکت در سال جاری ۱۲۶ هزار تن بوده، این میزان در سال گذشته ۴۲ هزار تن و در سال ۹۷ حدود ۱۳ هزار تن بوده است.
مدیر سفارشات و انبارهای شرکت در ادامه تشریح کرد: شرکت فولاد اکسین خوزستان در ۱۵ فروردین ماه سال جاری با ثبت رکورد روزانه ورود مواد اولیه به میزان ۷,۳۰۰ تن و همچنین ثبت رکورد ورودی ماهیانه به میزان ۱۱۳ هزار تن در اردیبهشت ماه در راستای پیاده سازی اهداف استراتژیک و پایداری خط تولید اقدام به بکارگیری یک دستگاه لیفتراک مگنتی و انبارش اسلب در زمینی به مساحت ۲ هکتار نموده و در حال حاضر فولاد اکسین دارای سه انبار جهت چیدمان و انبارش مواد اولیه می‌باشد که از ظرفیت بالایی در انبارش اسلب برخوردار است.
این مدیر فولادی در خاتمه بیان کرد: امید برآن است تا با استمرار تامین مواد اولیه، مشکل مواد اولیه در شرکت فولاد اکسین خوزستان که در سال‌های قبل باعث مشکلات عدیده ای گردیده مرتفع شود و بتوان بر اساس میزان موجودی مواد اولیه بهترین سبد محصولات را تولید نمود. وی مزایای افزایش موجودی مواد اولیه را به شرح زیر بیان نمود:
-جلوگیری از بروز هر گونه توقف خط تولید ناشی از کمبود مواد اولیه
-عدم تاثیرگذاری نوسانات بازار بر تامین مواد اولیه
-جلوگیری از قطع تامین مواد اولیه با توجه به محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا
-برنامه ریزی تولید بلند مدت بر اساس موجودی انبار
-جلوگیری از کاهش ارزش سرمایه درگردش شرکت بر اثر نوسانات تورمی
-بر اساس قیمت فعلی اسلب ارزش روز مواد اولیه موجود بالغ بر ۲۱۰۰ میلیارد تومان می باشد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.