دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
رشد ۷.۶ درصدی صدور پروانه بهره‌برداری معدنی
27 اسفند 1399 - 14:07
شناسه : 9240
طی ۱۱ ماهه سال ۹۹ رقم خورد؛ بررسی آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از صدور ۵۶۶ فقره پروانه بهره‌برداری معدنی طی ۱۱ ماهه امسال است، آماری که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۷.۶ درصدی را نشان می‌دهد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، براساس آمارهای منتشر شده، اشتغال به کار چهار هزار و ۵۶۳ نفر از محل این پروانه‌های بهره‌برداری پیش‌بینی شده است که نسبت به هم‌سنجی سال گذشته رشد ۳.۳ درصدی دارد.

برپایه این گزارش، تا پایان بهمن‌ماه امسال ۸۸۷ فقره پروانه اکتشاف صادر شد. همچنین هزینه عملیات اکتشاف در این مدت به یک ‌هزار و ۳۰۲ میلیارد ریال رسید که رشد ۲۸.۲ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد. همچنین تا پایان بهمن‌ماه تعداد ۴۷۰ فقره گواهی کشف معدنی صادر شد که حاکی از رشد ۲.۴ درصدی است.

لازم به توضیح است اکتشافات معدنی از اقدام‌های اساسی و زیربنایی برای توسعه بخش معدن به شمار می‌رود که در سال‌های گذشته، تقریبا به فراموشی سپرده شد و فعالیت کم‌رمقی در این بخش صورت می‌گرفت، اما در سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶ حرکتی ارزشمند در این زمینه شکل گرفت که در دولت دوازدهم نیز تداوم یافت.

بررسی داده‌های آماری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) حاکی است میزان سرمایه‌گذاری انجام شده ایمیدرو در بخش اکتشاف از سال ۱۳۹۳ تاکنون به بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

برپایه اقدام‌های ایمیدرو و شرکت‌های تابعه در حوزه اکتشاف، تاکنون ۹۰۰ محدوده امیدبخش معدنی شناسایی شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.