یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024 ساعت ×
رشد ۰٫۸ درصدی تولید خودرو در کشور
17 مرداد 1400 - 12:59
شناسه : 15879
براساس آمار منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای امسال تا پایان تیرماه ۳۲۲ هزار و ۹۱۹ دستگاه خودرو در کشور از سوی خودروسازان داخلی تولید شد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، این میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تولید ۳۲۰ هزار و ۲۲۸ دستگاه خودرو بود، رشد ناچیز ۰٫۸ درصدی نشان را می‌دهد. در این راستا بیشترین آمارهای تولید مربوط به خودروهای سواری است که طی چهار ماهه نخست امسال ۲۹۶ هزار و ۵۶۰ دستگاه خودروی سواری (۹۱.۸ درصد تولید خودرو) در کشور تولید شد که حاکی از رشد ۱.۲ درصدی است.

در این مدت تولید مینی‌بوس و میدل‌باس همچنین کامیونت، کامیون و کشنده با رشد همراه شد، اما خودروسازان در تولید ون، وانت و اتوبوس عملکرد کاهشی داشتند. لذا تا پایان تیرماه دو هزار و ۵۹۰ دستگاه کامیون، کامیونت و کشنده در کشور تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۹۰.۳ درصدی نشان می‌دهد. همچنین خودروسازان با تولید ۲۷۴ دستگاه مینی‌بوس و میدل‌باس رشد ۶.۲ درصدی در هم‌سنجی با سال ۱۳۹۹ ثبت کردند.

برپایه این گزارش، خودروسازان داخلی در مدت یاد شده ۲۳ هزار و ۱۹۵ دستگاه وانت با افت ۸.۳ درصدی، ۲۲۷ دستگاه اتوبوس با کاهش ۱۳.۷ درصدی و فقط ۲۶ دستگاه ون با افت ۶۷.۵ درصدی تولید کنند.

بررسی آمارها حاکی است ۸۶ هزار و ۶۲۱ دستگاه از مجموعه تولیدات چهار ماهه خودروسازان مربوط به عملکرد تیرماه آن‌ها است که در هم‌سنجی با تیر ماه سال گذشته افت ۱۷ درصدی را نشان می‌دهد.

بزرگترین خودروسازان کشور

برپایه این گزارش، ایران‌خودرو و سایپا به عنوان دو خودروساز بزرگ کشور بیشترین سهم را با ۹۳.۷ درصدی در تولیدات چهار ماهه خودروسازان داشتند.

در این میان ایران‌خودرو با تولید ۱۵۷ هزار و ۱۴۳ دستگاه خودرو با افت ۱.۸ درصدی در هم‌سنجی با سال ۱۳۹۹ لقب بزرگ‌ترین خودروساز کشور را به خود اختصاص داد. همچنین سایپا با تولید ۱۴۵ هزار و ۳۱۳ دستگاه خودرو و ثبت رشد ۱.۴ درصدی، در جایگاه دوم ایستاد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.