سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
رشد ۱۱ برابری سرمایه‌گذاری صنعتی در خراسان جنوبی
19 مهر 1400 - 15:41
شناسه : 18966
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: نیمه نخست امسال در زمینه جذب سرمایه‌گذاری حوزه صنعت ۱۸۹ فقره جواز تاسیس با سرمایه‌گذاری ۱۳۸ هزار میلیارد ریال در این استان صادر شد که از لحاظ پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۱۱ برابر نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، عباس جرجانی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود در صورت ایجاد و بهره‌برداری از این واحدهای تولیدی هفت هزار نفر در استان خراسان جنوبی مشغول به کار شوند که این تعداد جواز صنعتی از نظر پیش‌بینی اشتغال ۱۷ برابر و به لحاظ تعداد جواز صادره ۱۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. همچنین تاکنون در حوزه صنعت استان واحدهای شاخصی در زمینه‌های مختلف تولیدی ایجاد شده که زمینه اشتغال حدود ۱۲ هزار نفر را فراهم کرده است.

وی افزود: در راستای شناسایی ظرفیت‌های تولید در کشور، استان خراسان جنوبی با تولید سالانه بیش از ۲.۵ میلیون تن کنسانتره زغال‌سنگ، ۲۱ میلیون متر مربع کاشی و سرامیک همچنین تولید بالغ بر ۳۱ هزار تن انواع لاستیک خودرو، رتبه‌های شاخص را در کشور به خود اختصاص داد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، گفت: طی ۶ ماه سال جاری ۲۱ فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری چهار هزار و ۱۹۲ میلیارد ریال در خراسان جنوبی صادر شده است. این واحدها زمینه اشتغال بیش از ۳۹۰ نفر را فراهم آورده و سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این بخش نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد رشد داشته است. همچنین در زمینه رفع موانع تولید و فعال‌سازی واحدهای تولیدی راکد، از ابتدای سال جاری ۱۳ واحد صنعتی با برگزاری جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استانی و ملی به چرخه تولید بازگشتند.

جرجانی در پایان خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از ۱۱ طرح کوچک، بزرگ و متوسط در دست اجرا در زمینه‌های تولید شمش طلا، تولید کنسانتره سنگ‌آهن، کاشی، سرامیک و سایر محصولات در سطح استان با سرمایه‌گذاری بیش از هشت هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی یک هزار و ۸۰۰ نفر در راستای تمرکز بر تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی و صنایع معدنی استان از جمله اولویت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت در سال جاری است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.