دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 27 May , 2024 ساعت ×
رشد ۱۳۵ درصدی صادرات شمش فولاد
04 خرداد 1400 - 13:30
شناسه : 12808
بررسی آمار عملکرد شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی کشور حاکی از صادرات ۵۶۶ هزار تنی شمش فولادی در فروردین‌ماه و رشد ۱۳۵ درصدی آن در هم‌سنجی با سال گذشته است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، طی نخستین ماه سال ۱۴۰۰ همچنین ۲۶۵ هزار تن محصولات فولادی و ۷۰ هزار تن آهن‌اسفنجی صادر شد که در مقایسه با رقم صادرات مدت مشابه سال گذشته به میزان ۸۴ هزار تن انواع محصولات فولادی و ۲۰ هزار تن آهن اسفنجی، به ترتیب ۲۱۵ درصد و ۲۵۰ درصد افزایش پیدا کرد.

در فروردین‌ماه سال جاری همچون مدت مشابه سال گذشته، واردات شمش و آهن‌اسفنجی انجام نشد و تنها اجازه واردات ۵۳ هزار تن انواع محصولات فولادی داده شده است که در مقایسه با رقم واردات مدت مشابه سال گذشته به میزان ۴۸ هزار تن انواع محصولات فولادی، ۱۰ درصد افزایش یافت.

برپایه این گزارش، در فروردین‌ماه سال جاری دو میلیون و ۸۰۵ هزار تن شمش شامل بیلت، بلوم و اسلب تولید شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته دو میلیون و ۳۴۲ هزار تن بود.

همچنین میزان تولید محصولات فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی، انواع ورق و… در کشور طی نخستین ماه ۱۴۰۰، نزدیک به یک میلیون و ۷۴۹ هزار تن برآورد شد. میزان تولید این محصولات در کشور طی مدت مشابه سال گذشته یک میلیون و ۴۶۱ هزار تن بود.

میزان تولید آهن‌اسفنجی نیز با رشد ۱۵ درصدی در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته به میزان دو میلیون و ۶۲۶ هزار تن، به سه میلیون و ۲۶ هزار تن رسید.

براساس این گزارش، آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت گویای آن است که ایران از لحاظ تنوع مواد معدنی اکتشافی با ۶۸ ماده، در جهان جایگاه دهم و از لحاظ ذخایر شناسایی شده با حدود ۵۷ میلیارد تن در رده پانزدهم دنیا قرار گرفته است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.