چهارشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۳ Wednesday, 10 April , 2024 ساعت ×
رشد ۱۴ درصدی تولید فولاد دنیا
05 مرداد 1400 - 10:09
شناسه : 15553
براساس گزارش‌های منتشر شده تولید جهانی فولاد خام در نیمه نخست سال 2021 میلادی به بیش از یک میلیارد تن رسید که در این میان سهم ایران 15 میلیون تن بود.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، میزان تولید فولاد خام ۶۴ کشور فولادساز جهان طی نیمه نخست سال جاری میلادی با رشد ۱۴٫۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به یک میلیارد و سه میلیون و ۹۰۰ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی این محصول نیز طی ماه ژوئن ۲۰۲۱ میلادی ۱۶۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تن اعلام شده است که افزایش ۱۱٫۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال را تجربه کرد.

رشد ۸ درصدی تولید ایران

براساس این گزارش، تولید فولاد خام ایران طی نیمه نخست سال جاری میلادی با رشد ۸ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به ۱۵ میلیون تن رسید. و کشور را همچنان در رتبه دهمین فولادساز برتر جهان جای داد.

طی ماه ژوئن ۲۰۲۱ میلادی نیز میزان تولید این محصول در ایران حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن به ثبت بوده است که رشد ۱٫۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ را نشان می‌دهد.

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد، طی ۶ ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی، چین با تولید ۵۶۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن فولاد خام همچنان در صدر فولادسازان جهان قرار دارد. و پس از آن، هند و ژاپن با تولید ۵۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تن و ۴۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تن به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم ایستادند.

شایان ذکر است که طی مدت یاد شده، ایالات متحده آمریکا با تولید ۴۲ میلیون تن، روسیه با تولید ۳۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تن، کره جنوبی با تولید ۳۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تن، آلمان با تولید۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تن، ترکیه با تولید ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تن و برزیل با تولید ۱۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تن به ترتیب رتبه‌های چهارم تا نهم تولید فولاد جهان را به خود اختصاص دادند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.