جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024 ساعت ×
رشد ۲۷۵ درصدی وصول حقوق دولتی معادن
28 شهریور 1400 - 14:11
شناسه : 18015
معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: طی پنج ماهه نخست سال جاری حدود ٢٠٠ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی محاسبه و دریافت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷۵ درصد رشد داشته است.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علی عبدی معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از ساماندهی نظارت مسئول فنی بر معادن خبرداد و اظهار داشت: با ثبت گزارش در سامانه کاداستر، نظارت مسئول فنی معادن ساماندهی شده است؛ به طوری که از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه، کلیه معادن به استثناء معادن تعطیل و خارج از چرخه، دارای مسئول فنی هستند. فرایند مزایده معادن سال ۱۴۰۰ که به دستور دادستان کل کشور معلق مانده بود رفع توقیف شد و واگذاری ۱۶ معدن در دستور کار قرار گرفت.

شایان ذکر است که اوایل مرداد ماه امسال، سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور در نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت در رابطه با اجرای طرح آزادسازی ۶ هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور، از ادامه‌دار بودن انجام مزایده‌ها پس از هماهنگی‌های بین دستگاهی در حوزه‌های اجرایی و نظارتی خبر داد و تاکید کرد که اصل مزایده‌های برگزار شده لغو نشده است، بلکه تا کسب نظر نهایی نهادهای نظارتی موقتا متوقف شد و بنابر مراتب، به زودی روند مزایده‌ها وفق مقررات جاری ادامه خواهد یافت.

براساس این گزارش، ابتدای شهریور ماه جاری، محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور ضمن استناد به دستور رییس قوه قضائیه، دستور رفع اثر از بخشنامه مربوط به توقف مزایده معادن (۶ هزار محدوده معدنی) را صادر کرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.