پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024 ساعت ×
رشد ۳٫۶ دردصدی تولید کنسانتره غول‌های بزرگ کشور
04 آبان 1400 - 11:12
شناسه : 19646
براساس گزارش‌های منتشر شده، میزان تولید کنسانتره سنگ‌آهن شرکت‌های بزرگ طی نیمه نخست سال 1400، حدود 3.6 درصد افزایش یافت و به بیش از 25.5 میلیون تن رسید.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده کنسانتره سنگ‌آهن از ابتدای فروردین‌ماه تا پایان شهریورماه ۱۴۰۰، حدود ۲۵ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۳۷۸ تن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۱۳۹۹، حدود ۲۴ میلیون و ۶۲۱ هزار و ۶۹۰ تن بود.

از این میزان، شرکت‌های «گل‌گهر» هشت میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۷۱ تن، «چادرملو» ۶ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۱۰۸ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» دو میلیون و ۷۹۹ هزار و ۲۷۶ تن، «گهرزمین» دو میلیون و ۳۷۷ هزار و ۹۸۱ تن، «مرکزی» یک میلیون و ۹۸۸ هزار و ۵۷۳ تن، «توسعه فراگیر سناباد» یک میلیون ۱۲۸ هزار و ۴۹۵ تن، «اپال پارسیان سنگان» یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۵۹۵ تن، «صبانور» ۶۱۰ هزار و ۲۸۶ تن، «صنایع معدنی فولاد سنگان» ۶۱۰ هزار و ۹۴۰ تن و «جلال آباد» ۲۳۶ هزار و ۶۵۳ تن کنسانتره سنگ‌آهن تولید کردند.

طی ۶ ماهه نخست امسال، شرکت‌های بزرگ هشت میلیون و ۱۹۱ هزار و ۷۵۹ تن کنسانتره به شرکت‌ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۱۳۹۹ (۸ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۹۸۳ تن)، حدود ۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

میزان تولید کنسانتره سنگ‌آهن در شهریورماه، چهار میلیون و ۳۲۲ هزار و ۸۸ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۱۳۹۹ (۴ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۳۷۲ تن)، حدود ۲ درصد افزایش یافت.

افزایش ۹٫۵ درصدی تولید دانه‌بندی و افزایش ۶۶ درصدی ارسال طی ۶ ماهه

شرکت‌های بزرگ، از ابتدای فروردین‌ماه تا پایان شهریورماه، ۷۰۱ هزار و ۸۷۲ تن سنگ‌آهن دانه‌بندی تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۱۳۹۹ (۶۴۱ هزار و ۱۲۸ تن)، ۹٫۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد. ارسال سنگ‌آهن دانه‌بندی نیز با ۶۶ درصد افزایش از ۸۵۷ هزار و ۶۸۲ تن در ۶ ماهه سال ۱۳۹۹ به یک میلیون و ۴۲۶ هزار و ۱۳۲ تن طی ۶ ماهه امسال افزایش پیدا کرد.

افزایش تولید و ارسال دانه‌بندی در شهریور

میزان تولید و ارسال دانه‌بندی در شهریورماه ۱۴۰۰ نیز به ترتیب، «۱۵۸ هزار و ۵۴ تن» و «۲۶۵ هزار و ۶۲۹ تن» بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۰۳ هزار و ۴۳۰ تن تولید و ۷۸ هزار و ۸۲ ارسال دانه بندی)، به ترتیب حاکی از افزایش ۵۳ و ۲۴۰ درصدی است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.