شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت ×
رشد ۴٫۳ درصدی تولید فراورده‌های نفتی چین
28 دی 1400 - 14:54
شناسه : 23275
براساس گزارش‌های منتشر شده، فراوری نفت خام پالایشگاه‌های چین در سال ۲۰۲۱ با افزایش تقاضا ۴.۳ درصد بیشتر شد و رکوردی تازه را ثبت کرد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، فراوری نفت خام پالایشگاه‌های چین در سال ۲۰۲۱ رکورد زد و ۴.۳ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش یافت، تقاضای بالای سوخت در نیمه نخست سال گذشته سبب شد پالایشگاه‌ها برای پر کردن شکاف عرضه، نفت خام بیشتری پالایش کنند.

داده‌های اداره ملی آمار چین روز دوشنبه (۲۷ دی‌ماه) نشان داد مجموع ظرفیت پالایشگاه‌های این کشور در سال گذشته میلادی به ۷۰۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تن یا ۱۴ میلیون و ۷۰ هزار بشکه در روز رسید که حدود ۶۲۰ هزار بشکه در روز بالاتر از سطح سال ۲۰۲۰ است. همچنین فراوری نفت خام پالایشگران در ماه دسامبر سال گذشته به ۵۸ میلیون و ۷۳۰ هزار تن یا ۱۳ میلیون و ۸۳۰ هزار بشکه در روز رسید که ۲.۱ درصد کم‌تر از مدت مشابه سال ۲۰۲۰ بود.

گفتنی است، تولید گاز طبیعی در سال ۲۰۲۱، ۸.۲ درصد افزایش یافت و به رقم بی‌سابقه ۲۰۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب رسید و عرضه گاز در ماه دسامبر ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال گذشته از آن ۲.۳ درصد در بحبوحه فصل اوج تقاضا برای گرمایش افزایش یافت.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.