یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
رشد ۴٫۷ درصدی ظرفیت معادن مس جهان
10 مهر 1400 - 11:42
شناسه : 18543
براساس گزارش‌های منتشر شده، میزان تولید و ظرفیت معادن مس جهان طی نیمه نخست 2021 بیش از 4 درصد افزایش یافت. همچنین طی این مدت بیش از 10.3 میلیون تن ماده معدنی مس تولید شد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، معادن مس جهان از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه ژوئن ۲۰۲۱ میلادی، حدود ۱۰ میلیون و ۳۸۰ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، ۹ میلیون و ۸۹۹ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۴٫۸ درصدی تولید است.

از این میزان، پنج میلیون و ۵۱۵ هزار و ۵۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، دو میلیون و ۲۳۸ هزار و ۱۰۰ تن «آسیا»، یک میلیون و ۲۴۰ هزار و ۳۰۰ تن «آفریقا»، ۹۰۷ هزار و ۸۰۰ تن «اروپا» و ۴۷۷ هزار و ۹۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است. لذا در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۲ میلیون و ۷۹۰ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی با ۱۲ میلیون و ۲۱۸ هزار تن، نشان از افزایش حدود ۴٫۷ درصدی دارد.

افزایش ۳٫۲ درصدی تولید مس تصفیه شده

فعالان مس جهانی طی ۶ ماهه نخست ۲۰۲۱، حدود ۱۲ میلیون و ۳۱۳ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱۱ میلیون و ۹۳۳ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش حدود ۳٫۲ درصدی است.

همچنین ظرفیت تولید کارخانه‌های مس تصفیه شده در جهان طی ۶ ماهه نخست ۲۰۲۱ میلادی، ۱۵ میلیون و ۳۹ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی با ۱۴ میلیون و ۷۶۹ هزار تن، حدود ۱٫۸ درصد افزایش یافت. علاوه بر این قیمت جهانی مس در حال حاضر (۱۰ مهر ۱۴۰۰) حدود ۹ هزار و ۱۵۳ دلار در تن برآورد شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.