پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024 ساعت ×
رشد ۵ درصدی تولید گندله بزرگ‌ترین گندله‌سازان کشور
01 آذر 1400 - 10:12
شناسه : 20775
براساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، ۲۸ میلیون و ۴۳۳ هزار و ۷۸۱ تن گندله سنگ‌آهن (نوعی ماده اولیه برای تولید آهن‌خام) تولید کردند. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 5 درصدی را نشان می‌دهد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بررسی عملکرد شرکت‌های فولادمبارکه اصفهان، فولاد خوزستان، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، فولاد خراسان، سنگ‌آهن چادرملو، سنگ‌آهن مرکزی، گل‌گهر، اپال پارسیان سنگان، فولاد سنگان خراسان، شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر و صبانور حاکی است، این شرکت‌ها با ثبت رشد ۱۵ درصدی نسبت به مهرماه ۱۳۹۹، چهار میلیون و ۵۷۲ هزار و ۹۴۸ تن گندله سنگ‌آهن در هفتمین ماه امسال تولید کردند.

مطابق آمارهای هفت ماهه، بهترین عملکرد تولید گندله سنگ‌آهن مربوط به شرکت معدنی وصنعتی گل‌گهر با هفت میلیون و ۱۸۰ هزار و ۳۶۲ تن بود و پس از آن فولادمبارکه با چهار میلیون و ۲۱۸ هزار و ۶۱۵ تن و میدکو با سه میلیون و ۴۸۰ هزار و ۶۷۸ تن در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

بررسی عملکرد ۱۰ شرکت یاد شده همچنین حاکی از ثبت بهترین رشد تولید هفت‌ماهه در فولاد سنگان خراسان با ۵۱ درصد است. همچنین بهترین عملکرد مهر ماه متعلق به گل‌گهر با یک میلیون و ۱۰۵ هزار و ۲۹۰ تن و بهترین رشد تولید مهر ماه نیز فولاد خراسان با ۱۳۹ درصد رشد بود.

براساس این گزارش، گندله سنگ‌آهن نوعی ماده اولیه برای تولید آهن خام است. گلوله‌های تولید شده از نرمه سنگ‌آهن و سایر مواد افزودنی در مرحله نخست خام بوده و سپس پخته و سخت می‌شود، برای احیا به روش سنتی تولید آهن در کوره بلند یا روش‌های متعدد احیای مستقیم به کار می‌رود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.