جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024 ساعت ×
رشد ۶۰ درصدی عملیات معدنکاری شرکت ماهان سیرجان
06 اردیبهشت 1400 - 15:39
شناسه : 11225
مدیرعامل شرکت توسعه فراوری صنایع و معادن ماهان سیرجان از افزایش ۶۰ درصدی عملیات معدنکاری در پنج معدن طی سال 1399 نسبت به سال 1398خبر داد که در دو بخش تولید سنگ‌آهن کلوخه و باطله‌برداری به ترتیب به میزان ۱۵ و ۶۴ درصد رشد داشته است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی گروه مالی گردشگری
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مهدی بهرامی مدیرعامل شرکت توسعه فراوری صنایع و معادن ماهان سیرجان، اظهار داشت: شرکت ماهان سیرجان در سال ۱۳۹۹ توانست دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن تولید سنگ‌آهن و ۳۶ میلیون تن باطله‌برداری در این شرکت محقق سازد.

وی افزود: از دیگر موفقیت‌های سال گذشته در این شرکت، می‌توان به رشد فروش اشاره کرد که شاهد رشد ۲۵۰ درصدی در مقایسه با سال ۱۳۹۸ بود و مجموع فروش این شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ به بیش از ۳۹ هزار میلیارد ریال رسیده است.
مدیرعامل شرکت توسعه فراوری صنایع و معادن ماهان سیرجان گفت: در بخش ایمنی و طبق نتایج ممیزی ایمیدرو و کسب امتیاز مناسب، سال گذشته رتبه چهارم در بین ۴۴ شرکت تابعه ایمیدرو در سطح کشور را کسب کردیم و از این حیث نیز شاهد رشد ۱۱۵ درصدی بودیم.

بهرامی با بیان اینکه نخستین عرضه محصول شرکت در بورس کالا نیز از افتخارات شرکت ماهان سیرجان در سال ۱۳۹۹ بود، بیان کرد: همچنین انتشار اوراق سلف موازی توسط شرکت، مراحل پایانی را می‌گذراند ضمن اینکه روند پذیرش شرکت در بورس نیز به سرعت در حال انجام است. همچنین در بحث توسعه، اقداماتی شامل مطالعات برای خرید محدوده‌های معدنی و انجام اکتشافات و کسب مجوز احداث کارخانه کنسانتره در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ شدیم که روند احداث آن در سال جاری آغاز خواهد شد. در حال حاضر انجام عملیات اکتشاف در یک محدوده به وسعت ۲۰ کیلومترمربع در حال انجام است.

وی ادامه داد: شرکت ماهان سیرجان در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۹ پس از استقرار و پیاده‌سازی موفقیت‌آمیز استانداردهای حوزه بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست و انجام ممیزی برون سازمانی، موفق به اخذ ۴ گواهینامه (ISO ۴۵۰۰۱ (ایمنی و بهداشت، (ISO  ۱۴۰۰۱ ) زیست‌محیطی، (ISO  ۳۱۰۰۰ ) مدیریت ریسک و HSE-MS شد.

مدیرعامل شرکت ماهان سیرجان در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی شرکت ماهان سیرجان، اذعان داشت: این شرکت در سال گذشته برحسب دستور ریاست گروه مالی گردشگری، اقدامات مهمی به خصوص در حوزه سلامت انجام داده که از جمله آن‌ها می‌توان به تکمیل دو پروژه عمرانی در بیمارستان امام رضا (ع) سیرجان اشاره کرد.
بهرامی عنوان کرد: دو پروژه بیمارستان امام رضا (ع) سیرجان با زیربنای بیش از دو هزار متر با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال شامل توسعه ساختمان اورژانس و تکمیل بخش ویژه کرونا است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سایر اقدامات شامل توزیع دو هزار بسته حمایتی برای نیازمندان، آزادی زندانیان مالی، خرید تجهیزات برای بیمارستان بردسیر و ساخت مرکز توانبخشی در بردسیر با اعتبار تقریبی ۴۰ میلیارد ریال از جمله اقدامات شرکت ماهان سیرجان در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی است.

لازم به توضیح است که شرکت فراوری صنایع و معادن ماهان سیرجان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ ماهان و بازوی اجرایی آن در بخش معدن است که در حال حاضر عملیات استخراج و فروش سنگ‌آهن از توده معدنی شماره ۵ شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سیرجان را برعهده دارد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.