پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 29 February , 2024 ساعت ×
رشد ۸۹ درصدی صادرات فولاد خوزستان طی ۱۱ ماه
09 اسفند 1400 - 13:58
شناسه : 25204
رییس هیات عامل ایمیدرو جلسه پایش اقدامات و برنامه‌های شرکت فولاد خوزستان گفت: فعال شدن معادن تحت اکتشاف، بخشی از نیاز فولادسازان به خوراک را تامین خواهد کرد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، وجیه‌الله جعفری رییس هیات عامل ایمیدرو در جلسه پایش اقدامات و برنامه‌های شرکت فولاد خوزستان ضمن اشاره به تامین مواد اولیه به عنوان اصلی‌ترین نیاز فولادسازان کشور، اظهار داشت: با توسعه اکتشافات و بهره‌مندی از ذخایر شناسایی شده، بخشی از نیاز فولاد خوزستان و دیگر فولادسازان به خوراک تامین خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت تامین خوراک پایدار در حوزه فولاد، افزود: در راستای اجرای برنامه‌های توسعه‌ای و ایجاد توازن درزنجیره، فولاد خوزستان باید توسعه زیرساخت‌ها را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد.

رشد صادرات و تعریف ۱۴۵ پروژه توسعه‌ای

امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان، گفت: این شرکت فولادساز طی ۱۱ ماهه امسال ۱٫۵۹۷ میلیون تن صادرات داشته است که به لحاظ ارزشی حاکی از رشد ۸۹ درصدی و به صورت وزنی ۱۷ درصد افزایش یافت. در حال حاضر این شرکت ۱۴۵ پروژه توسعه‌ای به ارزش ۲۳ هزار میلیارد تومان تعریف کرده است.

وی تامین مواد اولیه و فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم همچون آب، برق، گاز و بنادر را از مهم‌ترین چالش‌های ساختاری زنجیره فولاد خواند. همچنین این شرکت برنامه افزایش ظرفیت تولید تا ۶ میلیون تن(تا سال ۱۴۰۴) را هدف‌گذاری کرده است.

گفتنی است، در این جلسه امیر خرمی شاد عضو هیات عامل و معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی ایمیدرو و امیر صباغ مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری این سازمان حضور داشتند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.