یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023 ساعت ×
رفع نیاز معدنی گیلان با اجرای طرح تحول زمین شناسی
05 تیر 1401 - 19:10
شناسه : 29524
مدیرکل زمین شناسی گیلان با بیان اینکه استان پتانسیل خوبی برای اجرای طرح تحول زمین‌شناسی دارد، گفت: با اجرای این طرح، نیاز معدنی استان به طور چشمگیری در حوزه معدن رفع خواهد شد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، مسلم امانی مدیرکل زمین شناسی استان گیلان، اظهار داشت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر معدنی را در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کردستان، قم، قزوین و مرکزی اجرا می‌کند و باید یادآوری کرد که استان گیلان پتانسیل خوبی برای اجرای این طرح دارد.

وی هدف از اجرای طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر جدید معدنی را افزایش بازدهی پروژه‌ها، کاهش زمان تبدیل کانسار به معدن و ایجاد تحرک روزافزون در فعالیت‌های دانش‌بنیان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور عنوان کرد و افزود: امید است با توجه به ظرفیت‌های بالای معدنی در سطح استان، این طرح در استان گیلان نیز اجرا شود.

مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی گیلان با اشاره به همکاری کارشناسان این اداره کل در طرح تحول زمین‌شناسی استان‌های کردستان و خراسان جنوبی و اعزام آن‌ها برای تهیه نقشه‌های اکتشافی در این استان‌ها، عنوان کرد: به لحاظ فنی از ظرفیت‌های خوبی برخوردار هستیم و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور توانایی اجرای طرح تحول زمین‌شناسی در استان را دارد.

امانی همچنین با تاکید بر اهمیت حفظ پوشش گیاهی در استان گیلان در پروژه‌های زمین‌شناسی، ژئوفیزیک هوایی را روشی مناسب برای شناسایی کانسارهای فلزی و غیر فلزی در این استان دانست و اضافه کرد: عملیات اکتشاف به روش ژئوفیزیک هوایی با استفاده از هلی‌کوپتر و بدون کوچکترین آسیبی به پوشش گیاهی انجام می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح، نیازمند انعقاد قرارداد بین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، استانداری گیلان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هستیم که امیدواریم با نگرش مثبتی که در این زمینه وجود دارد، این امر به زودی محقق شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.