سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
ركوردشكنی در خط تاندم میل مداوم نورد سرد مبارکه
03 بهمن 1401 - 22:02
شناسه : 33031
فولادمردان خط تاندم میل مداوم ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه توانستند پس از 11 سال به ثبت رکوردی تاریخی بالاتر از ظرفیت اسمی خط دست یابند.
ارسال توسط : منبع : شرکت فولاد مبارکه
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، محسن استکی، مدیر محصولات سرد ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه، در پی کسب این رکورد غرورآفرین اظهار داشت: اهمیت ثبت این رکورد در این است که طی این ۱۱ سال، هیچ‌گونه توسعه‌ای در این خط انجام نشده است و این امر شرایط تولید و رکوردشکنی را سخت‌تر کرده بود.

وی افزود: علی‌رغم تمام محدودیت‌ها، برنامه‌ریزی دقیق، مدیریت متفاوت در زمینه بهره‌برداری و تلاش مضاعف کارکنان خط تاندم میل مداوم نورد سرد برای جبران همه کاستی‌ها به بار نشست و تولید ۵۹۴۸ تن کلاف خام سرد در یک روز در دفتر افتخارات نورد سرد حک شد. رکورد قبلی خط تاندم میل مداوم به میزان ۵۹۲۱ تن بوده است.
مدیر محصولات سرد خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط ویژه خط تاندم میل، برای دست‌یابی به چنین تناژی نیاز است که برای تمام دقیقه‌ها برنامه‌ریزی، کنترل و نظارت وجود داشته باشد و خوشبختانه با این اقدامات نتیجه موردنظر حاصل گردید.
استکی در ادامه عنوان کرد: با عنایت به روند روبه‌رشد چندماهه اخیر خط تاندم از نظر کمی و کیفی، ان‌شاءالله شاهد موفقیت‌های دیگری نیز در این خط خواهیم بود.
وی در پایان از حمایت‌های مدیریت ارشد سازمان و تمامی واحدهای پشتیبانی و جنبی، کارگاه غلتک، واحد برنامه‌ریزی تولید، مدیریت انبارها و گروه تخصصی و دفتر فنی تعمیرات و تولید تشکر کرد.
تولید بالاتر از ظرفیت اسمی
مرتضی اکبری، رئیس واحد تاندم میل نورد سرد نیز در این باره مطرح کرد: شکستن رکورد ۱۱ ساله در این خط و تولید پنج هزار و ۹۴۸ تن کلاف خام سرد به معنی واقعی کارستانی بود که در میدان عمل و به دست همکاران این بخش و یاری سایر واحدهای مرتبط به بار نشست. ضمن اینکه در ماه‌های جاری، رکورد شیفت‌های بدون توقف و رکورد تولید بر ساعت خط نیز محقق شده بود.

وی ظرفیت اسمی روزانه این خط را به‌ طور متوسط حدود چهار هزار و ۳۰۰ تن بیان کرد و گفت: این رکوردها حاصل فعالیت‌های گوناگون در تمام گروه‌های کاری بوده است. فعالیت‌هایی نظیر برنامه‌ریزی و اجرای منظم تعمیرات و استانداردها، افزایش آماده‌به‌کاری تجهیزات، بازرسی‌های دقیق و مداوم و پیگیری مستمر پارامترهای تاثیرگذار بر تولید که با همت و همدلی تمامی کارکنان تولید و تعمیرات محقق شده است.

رئیس واحد تاندم میل نورد سرد در پایان از حمایت صمیمانه مدیر نورد سرد، مدیر محصولات سرد، واحد بسته‌بندی و انبار، کارگاه غلتک نورد سرد، واحد برنامه‌ریزی تولید نورد سرد، گروه‌های تخصصی و فنی تولید و تعمیرات نورد سرد تشکر و قدردانی کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.