پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024 ساعت ×
روشنایی به صنایع کشور بازگشت
13 بهمن 1400 - 12:43
شناسه : 24048
سخنگوی صنعت برق گفت: اکنون برق مورد نیاز کشور تامین شده است و بر این اساس محدودیت‌هایی که برای برخی مشترکان بزرگ صنعتی لحاظ شده بود، برطرف شده و مشکلی دیگر در این حوزه وجود ندارد.
ارسال توسط : منبع : اقتصاد آنلاین
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق، اظهار داشت: به دلیل کاهش دمای هوا از ابتدای بهمن‌ماه و به دنبال آن افزایش مصرف گاز در بخش مشترکان خانگی و تجاری، با وجود همکاری خوب وزارت نیرو و نفت، با محدودیت سوخت برای نیروگاه‌ها روبه‌رو شدیم که در نهایت برای حفظ پایداری شبکه برق کشور و تامین برق همه مشترکان با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، محدودیت‌هایی برای مصرف برق برخی از صنایع اعمال شد.

وی افزود: البته همه بخش‌های صنعتی درگیر این محدودیت نبوده و بیشتر صنایع عمده از جمله فولاد و سیمان دگیر این قطعی‌ها شدند که خوشبختانه در روزهای اخیر بخش زیادی از این محدودیت برطرف شده و با تامین سوخت نیروگاه‌ها این محدودیت‌ها به طور کامل یا تا حد ممکن رفع می‌شود.

 سخنگوی صنعت برق، گفت: مشترکان صنایع مس و آلومینیوم نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد رشد مصرف داشته‌اند و در میان دیگر صنایع بیشترین حجم مصرف را به خود اختصاص داده‌اند. البته محدودیتی در خصوص مصرف شهرک‌ها اعمال نشد و بخش مورد نظر فقط صنایع عمده بوده‌اند تا بتوان با این کار برق مشترکان بیشتری را تامین کرد.

رجبی از توسعه ۶ هزار مگاواتی ظرفیت نیروگاهی خبر داد و بیان ‌کرد: برای تابستان سال آینده حدود ۶ هزار مگاوات از طریق نیروگاه‌های جدید یا ارتقا نیروگاه‌های موجود به ظرفیت شبکه برق کشور افزوده خواهد شد که البته در کنار آن باید اضافه شدن مشترکان جدید یا توسعه دیماندها و افزایش مصرف سالیانه را نیز در نظر گرفت.

وی در پایان خشکسالی را عاملی مهم و تاثیرگذار در تامین برق دانست و خاطرنشان کرد: تاکنون بارندگی‌های خوبی داشته‌ایم، به گونه‌ای که میزان بارش‌ها از پیش‌بینی‌ها نیز بهتر بوده است، اما همچنان نیازمند مدیریت مصرف هستیم و اگر برنامه زمان‌بندی درستی برای تولید مشترکان صنعتی چه مستقل چه شهرکی داشته باشیم، می‌توان برق مورد نیاز را در چارچوب توان تولید تامین کرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.