پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
روش جدید محاسبه ردپای کربنی در تولید مس رونمایی شد
06 دی 1400 - 12:35
شناسه : 22284
براساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت معدنکار مس نورنیکل روسیه از تکنولوژی جدید برای محاسبه ردپای کربنی(میزان انتشار گازهای گلخانه ای) محصولات خود رونمایی کرد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بزرگ‌ترین تولیدکننده پالادیوم و نیکل عیاربالا، از دستیابی به روش جدید برای محاسبه ردپای کربنی(میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای) همه محصولات خود خبر داد. این روش مطابق با استانداردهای ISO 14040  و ISO 14044 است.

آنتون برلین معاون فروش و توزیع شرکت نورنیکل، اظهار داشت: نورنیکل به عنوان یک تولیدکننده پاسخگو و پایدار، وظیفه خود را به درستی می‌داند. همانطور که ردپای کربنی محصولات شرکت در سال ۲۰۲۰ میلادی نشان می‌دهد، یکی از اولویت‌های اصلی نورنیکل این است که بتواند به شرکتی پیشرو در معدنکاری و تولید فلزات با کمترین میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای در این صنعت تبدیل شود. همچنین به دنبال افزایش تولید فلزات اساسی برای رسیدن به اقتصاد سبز هستیم.

روش محاسبه ردپای کربنی نورنیکل در سال ۲۰۲۱ میلادی توسط شبکه چندملیتی خدمات تخصصی Ernst &  Young Global Limiteممیزی و تایید شد. انتشار گازهای گلخانه‌ای مرتبط با راه‌اندازی برنامه گوگرد این شرکت با روش فوق اندازه‌گیری خواهد شد.

برنامه گوگرد یک پروژه زیست محیطی در مقیاس بزرگ است که برای جذب دی‌اکسید گوگرد منتشر شده در کارخانه متالورژی نادژدا Nadezhda و کارخانه مس طراحی شده است. پس از اجرای کامل این برنامه، انتشار دی‌اکسید گوگرد به ترتیب تا سال ۲۰۲۳ میلادی ۴۵ درصد، تا سال ۲۰۲۵ میلادی ۹۰ درصد و تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۹۵ درصد نسبت به میزان انتشار در سال ۲۰۱۵ میلادی کاهش خواهد یافت.

وی افزود: در حال حاضر، ردپای کربنی تولید نیکل تصفیه شده در این شرکت معادل ۸٫۱ کیلوگرم دی‌اکسیدکربن به ازای هر کیلوگرم فلز است. برای تولید هرکیلوگرم مس به ۵٫۷ کیلوگرم و برای تولید هرکیلوگرم کبالت تصفیه شده ۱۹٫۲ کیلوگرم دی اکسید کربن تولید خواهد شد.

همچنین برای تولید هر کیلوگرم پالادیوم، پلاتینوم، رودیوم به ترتیب ۲۰٫۹ کیلوگرم، ۲۱٫۲ کیلوگرم و ۲۲٫۷ کیلوگرم دی اکسید کربن منتشر خواهد شد. میزان ا نتشار گاز دی‌اکسید کربن در تولید هر کیلوگرم طلا و نقره در این شرکت ۲٫۶ کیلوگرم اعلام شده است.

معاون فروش و توزیع شرکت نورنیکل، گفت: ردپای کربنی محصولات این شرکت در بیشتر فلزات کم‌تر از میانگین صنعت است که علت آن سهم بالای تولید برق از منابع تجدیدپذیر است. طی سال ۲۰۲۰ میلادی، منابع انرژی تجدیدپذیر ۴۶ درصد از مجموع مصرف برق مورد نیاز گروه و ۵۵ درصد مصرف برق منطقه صنعتی نوریلسک را تامین کرد.

برلین در پایان خاطرنشان کرد: افزایش سهم مصرف برق پاک برای تولیدات صنعتی جزو اولویت‌های راهبردی شرکت نورنیکل به شمار می‌رود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.