پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024 ساعت ×
روند استخراج چین از معدن مس عینک مانند سابق خواهد بود
11 دی 1400 - 12:56
شناسه : 22441
وزارت معادن و فراورده‌های نفتی دولت موقت طالبان اعلام کرد که شرکت پیمانکار چینی می‌تواند بر اساس قراردادش با حکومت پیشین، کار خود را در معدن مس عینک ادامه دهد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، وزارت معادن و فراورده‌های نفتی دولت موقت طالبان اعلام کرد که حفاظت از معادن و شفافیت در روند استخراج و واگذاری معادن کوچک از اولویت‌های کاری این وزارت است.

شهاب‌الدین دلاور سرپرست وزات معادن و فراورده‌های نفتی گفت که پیشرفت کار معدن مس عینک لوگر قناعت بخش نیست و شرکت پیمانکار چینی می‌تواند بر اساس قراردادش با حکومت پیشین، کارش را ادامه دهد. لذا چینی‌ها  هر نوع معاهده‌ای که با نظام پیشین امضا کرده‌اند ما با شرایط همان معاهده‌ها همراه آن‌ها کار می‌کنیم. حکومت پیشین، بیشتر قردادهای معادن را بر اساس سلیقه و منافع شخصی در خارج از افغانستان با شرکت‌ها امضا کرده بودند.

وی افزود: تمام قراردادهای گذشته، در دبی و بر اساس منافع شخصی صورت گرفته است. از سویی دیگر نیز، اتاق صنایع و معادن افغانستان اعلام کرد که صادرات معادن در سال جاری خورشیدی افزایش یافته است.

صادرات روزانه ۱۰ هزار تن زغال‌سنگ و تالک

شیرباز کمین‌زاده رییس اتاق صنایع و معادن افغانستان گفت: روزانه تنها ۱۰ هزار تن زغال‌سنگ و هزارها تن تالک را صادر می‌کنیم. این در حالی است که شرکت‌های چینی سال‌هاست که برنده قرادادهای مس عینک لوگر و نفت آمو دریا شده‌اند، اما تاکنون روند عملی استخراج در این دو معدن بزرگ را آغاز نکرده‌اند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.