یکشنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۱ Sunday, 29 January , 2023 ساعت ×
روند افزایشی تولید شرکت‌های سرب و روی ایمیدرو کماکان ادامه دارد
14 فروردین 1401 - 8:58
شناسه : 26078
براساس گزارش‌های منتشر شده، روند افزایشی تولید شرکت‌های زنجیره سرب و روی ایمیدرو (انگوران و نخلک) طی 11 ماهه 1400 تداوم یافت.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مجتمع سرب و روی انگوران از ابتدای فروردین تا پایان بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰، ۹۴۵ هزار و ۵۶۷ تن ماده معدنی تولید کرد که در مقایسه با رقم تولید مدت مشابه سال گذشته (۸۳۳ هزار و ۹۷۰ تن)، حدود ۱۳ درصد رشد را نشان می‌دهد. همچنین طی این مدت، ۶۵۱ هزار و ۳۹۲ تن ماده معدنی سرب به شرکت‌های داخلی ارسال شد که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۸۸۰ هزار و ۳۷۲ تن بود که حدود ۲۶ درصد کاهش یافت.

مجتمع سرب و روی انگوران در بهمن ماه، ۷۸ هزار و ۸۱۵ تن ماده معدنی تولید و ۶۸ هزار و ۲۵۳ تن ارسال کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۹۳ هزار و ۶۰ تن تولید و ۸۳ هزار و ۱۶۹ تن ارسال)، به ترتیب ۱۵ و ۱۸ درصد کاهش پیدا کرد.

افزایش ۱۶ درصدی تولید کنسانتره سرب نخلک

شرکت سرب و روی نخلک از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ۱۴۰۰، حدود هشت هزار و ۱۰۳ تن کنسانتره سرب تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (هفت هزار و ۱۲ تن)، ۱۶ درصد رشد یافت.

این شرکت طی ۱۱ ماهه ۱۴۰۰، حدود ۲۲۸ هزار و ۴۴ تن ماده معدنی استخراج کرد که نسبت به آمار مدت مشابه سال گذشته (۵۴ هزار و ۳۴۲ تن)، ۳۲۰ درصد افزایش یافت. میزان ارسال کنسانتره این شرکت نیز هشت هزار و ۹۶۸ تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۰ هزار و ۳۸۲ تن)، حاکی از کاهش ۱۴ درصدی بود.

گفتنی است، شرکت نخلک طی بهمن ماه، ۶۵۸ تن کنسانتره تولید، ۳۲ هزار و ۹۴۶ تن ماده معدنی استخراج و یک هزار و ۸۹۷ تن محصول ارسال کرد که در مقایسه با آمار بهمن ۱۳۹۹ (تولید ۸۷۴ تن کنسانتره، استخراج ۶ هزار و ۴۹۴ تن ماده معدنی و ارسال ۹۶۸ تن محصول)، به ترتیب ۲۵ درصد کاهش، ۴۰۷ درصد افزایش و ۹۶ درصد افزایش یافت.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.