دوشنبه, ۱۵ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 5 June , 2023 ساعت ×
روند رو به رشد تولید و تقاضای گاز طبیعی آمریکا
18 آذر 1400 - 10:14
شناسه : 21565
براساس گزارش‌های منتشر شده، اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که تولید و تقاضای گاز طبیعی این کشور در سال ۲۰۲۱ افزایش می‌یابد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) روز سه‌شنبه ۱۶ آذرماه در چشم‌انداز کوتاه‌مدت انرژی خود (STEO) اعلام کرد که تولید و تقاضای گاز طبیعی ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۱ افزایش می‌یابد، زیرا اقتصاد  پس از سقوط در سال گذشته میلادی به‌دلیل تخریب تقاضا در پی همه‌گیری ویروس کرونا بهبود خواهد یافت.

این نهاد پیش‌بینی کرده است که تولید گاز خشک افزایش می‌یابد و در سال ۲۰۲۱، به ۹۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون فوت‌مکعب در روز و در سال ۲۰۲۲، به روزانه ۹۵ میلیارد و ۹۷۰ میلیون فوت‌مکعب برسد. این رقم‌ در سال ۲۰۲۰، ۹۱ میلیارد و ۴۹۰ میلیون فوت‌مکعب در روز و در سال ۲۰۱۹ ، ۹۲ میلیارد و ۸۷۰ میلیون فوت مکعب در روز بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین پیش‌بینی کرد که مصرف گاز هم افزایش یابد و از ۸۳ میلیارد و ۲۶۰ میلیون فوت‌مکعب در روز در سال ۲۰۲۰ به روزانه ۸۳ میلیارد و ۴۶۰ میلیون فوت‌مکعب در سال ۲۰۲۱ برسد. بر اساس این برآورد، این رقم در سال ۲۰۲۲ کاهش می‌یابد و به ۸۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون فوت‌مکعب در روز خواهد رسید. همچنین مصرف گاز در سال ۲۰۱۹، ۸۵ میلیارد و ۲۹۰ میلیون فوت‌مکعب در روز بوده است.

گفتنی است، این اداره برآورد کرد که صادرات گاز طبیعی مایع‌شده آمریکا افزایش یابد و از ۶ میلیارد و ۵۳۰ میلیون فوت‌مکعب در روز در سال ۲۰۲۰، به روزانه ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون فوت‌مکعب در سال ۲۰۲۱ و  ۱۱ میلیارد و ۴۹۰ میلیون فوت‌مکعب در سال ۲۰۲۲ برسد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.