یکشنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۳ Sunday, 9 June , 2024 ساعت ×
روند رو به رشد طلا متوقف شد
07 دی 1400 - 11:45
شناسه : 22323
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی با کاهش نگرانی‌ها نسبت به شیوع واریانت اُمیکرون ویروس کرونا و فروش بهتر از حد مطلوب خرده فروشی آمریکا که ریسک‌پذیری را بهبود بخشید، با کاهش روبه‌رو شد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به یک هزار و ۸۰۹ دلار و ۶۸ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه به بالاترین حد از ۱۷ دسامبر صعود کرده بود. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به یک هزار و ۸۱۰ دلار و ۹۰ سنت رسید.

به گفته استفن اینس از شرکت مدیریت دارایی SPI، حضور چندانی در بازار وجود ندارد. آنچه روند افزایشی طلا را محدود می‌کند نرخ‌های واقعی هستند که ممکن است افزایش پیدا کنند، زیرا اقتصاد از وقفه‌ای که بر اثر نگرانی از شیوع اُمیکرون پیدا کرده بود، بهبود می‌یابد.

بازارهای سهام آسیایی رکوردزنی وال استریت را دنبال کرده و در معاملات روز جاری صعودی شدند در حالی که ین ژاپن به عنوان دارایی امن جذابیت خود را از دست داد، زیرا معامله‌گران در ارزهای پرریسک و دارایی‌هایی مانند سهام ماندند. البته قیمت نفت تحت تاثیر انتظارات برای محدود بودن تاثیر اُمیکرون بر تقاضای جهانی صعود کرد.

دلار که یک دارایی امن شناخته می‌شود نزدیک به کف بازه معاملات اخیرش ماند و جذابیت طلا را برای خریداران غیرآمریکایی حفظ کرد. به گفته تحلیلگران، قیمت طلا هفته جاری در بازه محدودی خواهد ماند.

بر اساس گزارش رویترز، بازده اوراق خزانه دو ساله که به انتظارات نرخ بهره بسیار حساس است، در توکیو به بالاترین حد ۲۲ ماه اخیر صعود کرد و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را افزایش داد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۹۹ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، ۹۶۸ دلار و ۱۴ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد کاهش، در یک هزار و ۹۵۲ دلار و پنج سنت ایستاد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.