شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
روند صعودی تولید شرکت‌های بزرگ فولادی کشور
28 تیر 1400 - 10:26
شناسه : 15252

به گزارش اخبارفلزات، بررسی آمار عملکرد شرکت‌های فولادمبارکه، ذوب‌آهن اصفهان، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، فولاد آلیاژی ایران، میدکو، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، فولاد کاوه جنوب، چادرملو، فولاد ارفع، فولاد بناب و جهان فولاد حاکی از آن است که طی سه ماه نخست امسال این شرکت‌ها با تولید ۶ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۷۲۶ […]

ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بررسی آمار عملکرد شرکت‌های فولادمبارکه، ذوب‌آهن اصفهان، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، فولاد آلیاژی ایران، میدکو، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، فولاد کاوه جنوب، چادرملو، فولاد ارفع، فولاد بناب و جهان فولاد حاکی از آن است که طی سه ماه نخست امسال این شرکت‌ها با تولید ۶ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۷۲۶ تن شمش فولاد رشد ۹ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ثبت کردند.

این در حالی است که جمع تولید شمش این شرکت‌ها در خرداد ماه با افت ۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به یک میلیون و ۸۴۲ هزار و ۳۰۹ تن رسید.

در بهار امسال فولادمبارکه اصفهان با تولید دو میلیون و ۶۸۵ هزار و ۴۱۰ تنی شمش معادل ۴۳ درصد کل تولید شمش رکورددار شد. همچنین عنوان بیشترین رشد تولید با ۸۰ درصد به شرکت فولاد کاوه جنوب رسید که موفق به تولید ۴۱۷ هزار و ۷۴۱ تن شمش بیلت شده است.

رشد ۳ درصدی تولید محصولات فولادی

برپایه این گزارش، طبق بررسی آمار عملکرد شرکت‌ها در بخش محصولات فولادی، فولاد آذربایجان، مجتمع فولادخراسان، فولادآلیاژی ایران، جهان فولاد سرجان، نورد و لوله اهواز، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، فولاد اکسین، ورق خودرو چهارمحال و بختیاری، فولاد بناب و فولاد کویر حدود سه میلیون و ۸۹۵ هزار و ۱۶۷ تن تولید داشته‌اند. آماری که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۳ درصدی را نشان می‌دهد.

این در حالی است که شرکت‌های یاد شده آخرین ماه فصل بهار را با افت ۸ درصدی در تولید پشت سر گذاشتند و آمار یک میلیون و ۱۶۱ هزار و ۶۲۶ تنی را در خرداد ماه به ثبت رساندند.

شایان ذکر است که میلگرد، میلگرد آلیاژی، چهارگوش، ورق گرم، تیرآهن، لوله، کلاف، ورق عریض و ورق گالوانیزه، عمده محصولات فولادی تولیدی این شرکت‌هاست.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.