جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲ Friday, 1 December , 2023 ساعت ×
روند صعودی قیمت طلا
28 شهریور 1400 - 13:50
شناسه : 18012
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز گذشته با ۰.۰۳ درصد افزایش به یک هزار و ۷۵۴ دلار و ۳۴ سنت رسید.
ارسال توسط : منبع : تسنیم
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در حالی که ارزش دلار تقویت شده است قیمت طلا پس از افت شدید روز پنجشنبه دیروز افزایشی جزئی داشت، اما با توجه به تمرکز سرمایه‌گذاران بر انقباضی شدن سیاست فدرال رزرو دومین هفته کاهشی متوالی خود را به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز گذشته با ۰٫۰۳ درصد افزایش به یک هزار و ۷۵۴ دلار و ۳۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه دسامبر با ۰٫۳۰ درصد کاهش به یک هزار و ۷۵۱ دلار و ۴۰ سنت رسیده است.

انتشار خبر افزایش غیرمنتظره میزان خرده فروشی در آمریکا طی ماه اوت در اوایل این هفته سبب شد تا بار دیگر احتمال انقباضی شدن سیاست فدرال رزرو بر سر زبان‌ها بیافتد و با تقویت دلار قیمت طلا تنها در روز پنجشنبه حدود ۳ درصد کاهش یابد.

دانیل پاویلونیس استراتژیست ارشد بازار در موسسه آر جی او گفت: بازار معتقد است فدرال رزرو خرید اوراق قرضه را کاهش خواهد داد و این مسئله سبب افزایش سوددهی این اوراق خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این اتفاق تاثیر منفی بر بازار طلا خواهد داشت و احتمالا قیمت‌ها شاهد کاهش بیشتری خواهد بود. لذا در پی اتفاقات رخ داده برای شرکت سرمایه‌گذاری اورگراند در چین و مواجهه این شرکت با خطر ورشکستگی، این بار به جای بازار طلا، بازار دلار به عنوان محل امن سرمایه‌گذاری مطرح شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.