شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023 ساعت ×
روند نزولی عرضه آلومینیوم چین مانعی بر سر راه تقاضا
03 بهمن 1400 - 14:56
شناسه : 23519
براساس گزارش سالانه آلومینیوم منتشر شده از سوی Mysteel در 18 ماه ژانویه، انتظار می‌رود عرضه و تقاضای آلومینیوم اولیه در چین طی سال جاری اندکی کاهش یابد.
ارسال توسط : منبع : باشگاه آلومینیوم
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، برای عرضه داخلی آلومینیوم انتظار می‌رود تولید امسال به ۳۸٫۶۵ میلیون تن برسد که اندکی کم‌تر از ۳۸٫۸۷ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ است. این کاهش اندک به شروع محدود ظرفیت ذوب تازه اضافه شده و از سرگیری آهسته تولید در میان تولیدکنندگانی که فعالیتشان از سال ۲۰۲۱ محدود شده بود نسبت داده می‌شود.

سال گذشته دولت مرکزی چین مصرف انرژی و شدت انرژی در صنعت آلومینیوم را به عنوان بخشی از تلاش‌های پکن برای دستیابی به هدف کربن خنثی به شدت کنترل کرد. این موضوع با راه‌اندازی ظرفیت‌های جدید ذوب آلومینیوم در مغولستان داخلی در شمال چین و سایر نقاط این کشور که از ماه فوریه سال گذشته به تعویق افتاد همزمان شد. علاوه بر این، از ماه آوریل سال گذشته محدودیت شدید عرضه برق باعث شد تا بسیاری از استان‌ها مانند Yunnan و Guangxi و Guizhou در جنوب غربی چین شروع به فشار بر مصرف‌کنندگان محلی برق صنعتی برای مهار مصرف برق به ویژه در صنعتی نظیر ذوب آلومینیوم کردند.

در نتیجه این موضوع تولید آلومینیوم در این مناطق طی ماه‌های بعد به طور قابل توجهی کاهش یافت و راه‌اندازی برخی ظرفیت‌های جدید ذوب در این مناطق را نیز به تعویق انداخت.

براساس بررسی‌های Mysteel تا پایان سال ۲۰۲۱ ظرفیت ذوب آلومینیوم داخلی ۳۸٫۱ میلیون تن در سال گزارش شد که ۱٫۱۶ میلیون تن کاهش سالانه را شاهد بوده است. این یک نتیجه شگفت انگیز بود زیرا در آغاز سال گذشته صنعت آلومینیوم انتظار داشت که درمجموع ۲٫۱۶ میلیون تن ظرفیت جدید راه‌اندازی شود درحالی که ظرفیت آن در واقع تنها حدود ۶۲۰ هزار تن بود.

برای سال ۲۰۲۲ و با تمرکز زمان راه‌اندازی در سه ماهه دوم و سوم امسال پیش‌بینی می‌شود که درمجموع حدود ۱٫۶۵ میلیون تن به ظرفیت ذوب آلومینیوم جدید چین اضافه شود.

برای تقاضای داخلی آلومینیوم در سال ۲۰۲۲ نیز پیش‌بینی می‌شود که صنعت ساخت و ساز چین در سال جاری به دلیل عملکرد ضعیف کلی بخش املاک و مستغلات، کم‌تر از این فلز سبک مصرف کند که همین امر ممکن است هرگونه افزایش در سایر بخش‌ها را جبران کند.

گفتنی است، صنعت ساختمان کشور چین معمولا ۳۰ تا ۴۰ درصد از کل آلومینیوم فروخته شده در بازار داخلی را مصرف می‌کند. در نتیجه پیش‌بینی می‌شود تقاضای کلی آلومینیوم در سال جاری حدود ۳۹٫۷۵ میلیون تن باشد که کمی کم‌تر از ۳۹٫۹ میلیون تن برآورد شده در سال ۲۰۲۱ است. در مجموع با توجه به عرضه، تقاضا و واردات جدید، بازار آلومینیوم چین ممکن است شاهد کاهش عرضه کمی کم‌تر از میزان تقاضا در سال جاری باشد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.