پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
روند نزولی معاملات بورس
21 شهریور 1400 - 13:56
شناسه : 17618
براساس گزارش‌های منتشر شده، شاخص کل بازار بورس روز یکشنبه ۲۱ شهریورماه با ۴۰ هزار و ۴۶۶ واحد کاهش در جایگاه یک میلیون و ۴۸۹ هزار واحدی قرار گرفت.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۵۱۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۱ هزار و ۹۱۴ میلیارد ریال دادوستد شد. همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۱۳ هزار و ۲۸۵ واحد کاهش به ۴۵۰ هزار و ۵۹ واحد و شاخص قیمت هم‌وزن با هشت هزار و ۳۸۳ واحد افت به ۲۸۳ هزار و ۹۸۸ واحد رسید. شاخص بازار اول ۳۶ هزار و ۷۴۵ واحد و شاخص بازار دوم ۵۹ هزار و ۳۴۶ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، بورس کالای ایران (کالا) با ۲۴۴ واحد، آلومینیوم ایران (فایرا) با ۱۴۸ واحد، فراوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) با ۱۰۴ واحد، کارخانجات داروپخش (دارو) با ۹۶ واحد و آسان پرداخت پرشین (آپ) با ۹۱ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل معدنی و صنعتی گل‌گهر (کگل) با دو هزار و ۹۴۱ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۷۴۱ واحد، فولادمبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۳۳۷ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۸۸ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۲۱۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۱۳۴ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و ۱۳۰ واحد، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۶۳ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۹۷۲ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۹۷۱ واحد و پتروشیمی نوری (نوری) با ۹۰۸ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، سپید ماکان (سپید)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، فولادمبارکه اصفهان (فولاد)، سایپا (خساپا) و ایران خودرو (خودرو) جزو نمادهای پر تراکنش بودند. علاوه بر این گروه فراورده‌های نفتی نیز در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۶۵ ‌میلیون و ۸۶۷ میلیون برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۴۴۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس ایران بیش از ۴۱۰ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۲۲ هزار و ۴۰۰ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار دو میلیارد و ۵۴۲ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۸۵ هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نماد فرابورس ایران (فرابورس)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، توکاریل (توریل)، پتروشیمی مارون (مارون) و رایان هم‌افزا (رافزا) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند. همچنین نماد پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، ‌سنگ‌آهن گهرزمین (کگهر)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، بانک دی (ودی)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، پالایش نفت شیراز (شراز) و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.