سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
رکود تولید در صنایع مصرف‌کننده فولاد اروپا
19 اردیبهشت 1401 - 17:24
شناسه : 27533
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، انتظار می‌رود تولید بخش‌های مصرف‌کننده فولاد اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ افزایش یابد، اما با ۵۰ درصد کاهش نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی یوروفر و این یعنی از رشد ۴ درصدی، به رشد ۲ درصدی خواهد رسید.
ارسال توسط : منبع : کالاخبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، کل فعالیت‌های تولیدی به طور فزاینده‌ای تحت تاثیر مشکلات جاری زنجیره تامین و قیمت بالای انرژی قرار گرفته که از نظر هزینه تولید، کمبود قطعات و بازده پایین‌تر بر صنایع تاثیر گذاشته است.

با این حال، کل تولید در بخش‌های مصرف‌کننده فولاد در سال ۲۰۲۱، پس از افت شدید ۸.۴ درصدی ثبت شده در سال ۲۰۲۰، تا  ۷.۳ درصد افزایش یافت. برای سال جاری نیز رشد خواهد داشت، ولی نسبت به براورد پیشین کم‌تر خواهد شد. برای سال ۲۰۲۳ نیز روند نزولی رشد براورد شده و از ۲.۳ درصد پیش‌بینی امسال به ۱.۵ درصد رشد می‌رسد.

به علت بحران اوکراین و مشکلات زنجیره تامین متعاقب آن، قیمت‌های بالای انرژی و کامودیتی ها، یوروفر پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا برای سال ۲۰۲۲ را به ۲.۹ درصد و برای سال ۲۰۲۳ به ۲.۴ درصد کاهش داده است. پیش‌بینی گذشته، به ترتیب ۴.۱ درصد و ۲.۸ درصد بود و این امر بر مصرف فولاد نیز تاثیری نزولی و رو به پایین خواهد داشت.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.