دوشنبه, ۱۸ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 8 July , 2024 ساعت ×
رکوردهای جدید قیمتی در بازار فولاد و محصولات فولادی
03 آذر 1399 - 9:25
شناسه : 1834
قیمت های فولاد در بازار جهانی رکورد های جدیدی ثبت کرد، انا این سوال مطرح است که آیا این روند افزایشی ادامه دار خواهد بود؟
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از کیوان جعفری طهرانی، میلگرد صادراتی چین بالاترین قیمت از ماه می ۲۰۱۹ را ثبت کرد و قیمت زغال آ.سه.آن بالاترین نرخ در دو سال گذشته بود.قیمت های بیلت در چین افزایش یافته و تقاضای خوبی در بازار وجود دارد. به طوریکه بیلت اندونزی توسط تجار ۴۸۰ تا ۴۸۵ دلار CFR تحویل دسامبر فروخته شد، در حالیکه فولادسازان اندونزی تا فوریه محصولات خود را پیش فروش کرده اند.یک فولادساز القایی ویتنام ۱۰ هزار تن بیلت را به بهای ۴۹۵ دلار فوب تحویل فوریه پیشنهاد می دهد و قیمت کمتر را نمی پذیرد.روسیه یک محموله بیلت را ۴۸۵ دلار تحویل چین فروخته است. اندونزی هم چند محموله بیلت را ۴۸۲ تا۴۹۲ تحویل چین فروخته است.هر چند قیمت سنگ آهن افزایش داشته و برخی خریداران نگران خرید در این نرخ ها هستند ولی هنوز حاشیه سود فولادسازان از افزایش بیشتر بهای سنگ آهن حمایت می کند.برخی فعالان بازار معتقدند قیمت های بیلت در سقف قرار دارد و احتمال کاهش قیمت وجود دارد.قیمت ورق HRC چین با افزایش نرخ به ۵۵۸ دلار رسیده و روسیه توانست یک محموله اسلب را ۵۲۰ دلار CFR بفروش برساند. اسلب CIS با افزایش ۴۵ دلاری به ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار رسیده که افزایش قیمت ورق ترکیه و چین از این قیمت حمایت کرده است.اسلب ویتنام ۴۹۵ دلار تحویل چین فروخته می شود.

ترکیه ورق HRC را ۶۰۰ تا ۶۲۰ دلار فوب پیشنهاد می دهد و اسلب را ۵۲۰ دلار CFR خریداری می کند و با حدود ۶۰ دلار هزینه تبدیل، سود خوبی کسب می کند.ایتالیا ورق Plate را ۵۰۰ تا ۵۲۰ یورو در تن می فروشد و با قیمت جدید اسلب باید نرخ های فروش را بالا ببرد در غیر این صورت خریدی ندارد.قیمت قراضه ترکیه با ۲۶ دلار افزایش ۳۳۱ دلار ارزیابی می شود.بیلت CIS نیز با افزایش ۱۸ دلاری ۴۴۰ دلار فوب ارزیابی شد هر چند فولادسازان پیشنهاد ۴۵۰ تا ۴۶۰ دلار تحویل ژانویه و فوریه اعلام می کنند.قیمت میلگرد CIS نیز با ۱۵ دلار افزایش، ۴۷۵ دلار فوب ارزیابی می شود.میلگرد ترکیه ۵۰۰ دلار فروخته می شود. میلگرد روسیه و اوکراین هم ۴۷۰ تا ۴۹۰ دلار تحویل ژانویه پیشنهاد می شود که ۱۰ تا ۲۰ دلار افزایش هفتگی دارد. اما خریداران این نرخ ها را نپذیرفتند و اگر روند افزایشی ادامه یابد احتمالا چاره ای جز تطبیق خود با نرخ های بالاتر ندارند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.