دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
رکورد تولید در شرکت آلومینیوم المهدی بندرعباس شکسته شد
08 آبان 1399 - 6:53
شناسه : 874
مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی بندرعباس گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹۲ هزار و ۴۵۱ تن شمش آلومینیوم در شرکت آلومینیوم المهدی بندرعباس تولید شده است.
ارسال توسط :
پ
پ

حمید مهتدی صبح امروز(هشتم آبان ماه) در جریان بازدید از خطر تولید این کارخانه، افزود: با تولید ۹۲ هزار و ۴۵۱ تن شمش از ابتدای امسال تاکنون، رکورد تولید در شرکت آلومینیوم المهدی بندرعباس شکسته شد.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود که تا پایان امسال بیش از ۱۸۰ هزار تن شمش آلومینیوم در شرکت آلومینیوم المهدی تولید شود که حدود دو و نیم برابر بیشتر از سال گذشته خواهد بود، تصریح کرد: سال گذشته ۸۸ هزار و ۷۵۰ تن شمش آلومینیوم در این شرکت تولید شد.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی بندرعباس با بیان اینکه تامین به موقع مواد اولیه و تعمیرات اساسی از مهمترین دلایل افزایش تولید در این شرکت است، اضافه کرد: اکنون ۳۲۰ دیگ الکترولیز در شرکت آلومینیوم المهدی فعال است و ۱۴۸ دیگ دیگر نیز تا سال آینده فعال می شود.

مهتدی با اشاره به اینکه برای تولید شمش آلومینیوم از دیگ هایی بنام دیگ الکترولیز استفاده می شود، خاطرنشان کرد: در این دیگ ها مواد اولیه تولید آلومینیوم شامل آند و کاتد با هم ترکیب می شوند و به طور مخصوصی بر روی استراکچرهای فولادی قرار می گیرند.

وی در پایان عنوان کرد: شرکت آلومینیوم المهدی بندرعباس با ظرفیت اسمی تولید ۲۵۳ هزار و ۵۰۰ تن شمش آلومینیوم در سال در ۱۸ کیلومتری غرب بندرعباس واقع است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.