شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
رکورد کم‌ترین خوش‌بینی به رشد اقتصاد جهانی
29 فروردین 1401 - 18:14
شناسه : 26789
بر اساس گزارش‌های منتشر شده از بانک سرمایه‌گذاری آمریکا، نگرانی‌ها از رکود تورمی احتمالی به بالاترین حد خود از سال ۲۰۰۸ و خوش‌بینی‌ها نسبت به رشد جهانی به پایین‌ترین حد خود رسیده است.
ارسال توسط : منبع : کالاخبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، نظرسنجی ماهانه بانک سرمایه‌گذاری آمریکا نشان داده که خوش‌بینی مدیران صندوق به رشد اقتصاد جهانی به پایین‌ترین حد تاریخی رسیده است. این انقباض در بحبوحه نگرانی‌ها از رکود تورمی احتمالی رخ می‌دهد که به بالاترین حد خود از ماه آگوست ۲۰۰۸ دست یافت. ۷۱ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی به چشم‌اندازهای رشد جهانی در ماه‌های آینده بدبین بودند که بیشترین میزان از زمان آغاز ثبت نظرسنجی‌ها در اوایل دهه ۱۹۹۰ بود.

نسخه اروپایی نظرسنجی بانک آمریکا نشان داد، حدود ۸۱ درصد از پاسخ‌دهندگان انتظار داشتند اقتصاد این منطقه در سال آینده ضعیف شود در حالی که این رقم در ماه مارس، ۶۹ درصد بود.این تحقیق نشان داد که دارایی‌های نقدی مدیران صندوق که نشانه احتیاط سرمایه‌گذاران است، به ۵.۵ درصد در ماه آوریل از ۵.۹ درصد ماه قبل کاهش یافت. با این حال، چشم‌انداز یک رکود جهانی، همچنان بزرگ‌ترین خطر برای بازارهای جهانی به حساب می‌آید.

گفتنی است، تخصیص‌های مالی به کالاها تا رکورد ۳۸ درصد افزایش یافت و سرمایه‌گذاری در نفت و کالاها به پرطرفدارترین تجارت تبدیل شد؛ طبق اعلام این بانک، سایر موقعیت‌های برتر در سهام‌های منابع و مراقبت‌های بهداشتی بودند، در حالی که عملکرد اوراق قرضه و سهام‌های دوره‌ای، بیشترین ارتباط را با رشد اقتصادی دارد. این نظرسنجی نشان داد که پیش‌بینی‌های سود جهانی به ضعیف‌ترین سطح خود از ماه مارس ۲۰۲۰ رسیده است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.