سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
ریزش دوباره قیمت طلا
27 بهمن 1400 - 12:43
شناسه : 24699
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا در پی فروکش نسبی تنش‌ها میان روسیه و اوکراین، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی از بالاترین رکورد هشت ماه اخیر عقب نشست.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در یک هزار و ۸۵۲ دلار و ۶۲ سنت ایستاد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به یک هزار و ۸۵۴ دلار و ۱۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۷ درصد کاهش، در یک هزار و ۸۵۶ دلار و ۲۰ سنت بسته شد.

قیمت طلا روز سه‌شنبه تحت تاثیر نگرانی‌های ژئوپلیتیکی، به بالاترین حد از ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ صعود کرده بود، اما نهایتا با حدود یک درصد کاهش قیمت بسته شد.

بازارهای سهام آسیا با رفع نگرانی‌ها نسبت به حمله نظامی روسیه به اوکراین پس از این که مسکو اعلام کرد که بخشی از نیروهایش را از تمرین نظامی برمی‌گرداند، صعود کردند.

ارزش دلار اندکی قوی شد و به تقاضای خریداران غیرآمریکایی برای طلا لطمه زد، اما افت بازده اوراق خزانه، هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را کم‌تر کرد و افت قیمت این فلز ارزشمند محدود شد.

مایکل لانگفورد مدیر شرکت مشاوره ایرگاید، اظهار داشت: به نظر می‌رسد دلار دارایی امن مورد علاقه سرمایه‌گذاران نسبت به طلاست و در صورت تنش‌زدایی از بحران اوکراین، ممکن است کاهش پیدا کند و باعث افزایش قیمت طلا شود.

طبق نظرسنجی رویترز، بانک مرکزی آمریکا سیکل تحکیم سیاست پولی خود را در ماه مارس با افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره آغاز می‌کند، اما اقلیت رو به رشدی می‌گویند فدرال رزرو افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره را برای مهار تورم افسار گسیخته انتخاب می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران اکنون منتظر انتشار جزییات نشست ماه ژانویه بانک مرکزی آمریکا در روز جاری هستند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۲۳ دلار و ۳۳ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، یک هزار و ۲۷ دلار و ۴۷ سنت معامله شد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۲.۷ درصد جهش یافت و به دو هزار و ۳۰۹ دلار و ۱۸ سنت رسید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.