سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
ریزش مجدد قیمت طلا
24 اسفند 1400 - 14:28
شناسه : 25789
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا در روز سه‌شنبه به پایین‌ترین حد خود در بیش از یک هفته گذشته رسید، زیرا بازدهی خزانه‌داری ایالات‌متحده در آستانه افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو افزایش یافت و امیدواری‌ها برای پیشرفت در مذاکرات روسیه و اوکراین باعث تضعیف بیشتر جذابیت پناهگاه امن این فلز گرانبها شد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

 به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با کاهش ۱۵.۷۰ درصدی همراه بود و به یک هزار و ۹۳۵ دلار و ۶۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته به یک هزار و ۹۷۴ دلار و ۱۰ سنت رسیده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، بهای هر اونس طلا با ۰.۸۰ درصد کاهش به یک هزار و ۹۳۶ دلار و ۶۰ سنت رسید و روز گذشته با ۰.۸۵ درصد کاهش، به یک هزار و ۹۷۵ دلار و ۴۰ سنت رسید. این به‌روزرسانی قیمت طلا در ساعت ۸ و ۴۰ دقیقه صبح به وقت شرقی است و امروز نیز همچنان روند کاهشی را در پیش گرفته است.

بازدهی خزانه داری ایالات‌متحده در روز دوشنبه به بالاترین حد در دو سال و نیم گذشته رسید، در حالی که انتظار می‌رود روز چهارشنبه فدرال رزرو اولین افزایش نرخ بهره در سه سال اخیر را داشته باشد تا بتواند تورم فزاینده‌ای را که نشانه‌ای از کاهش نشان نمی‌دهد را مهار کند. طلا نسبت به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا که هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد، بسیار حساس است.

به گزارش رویترز، پالادیوم پس از کاهش بیش از ۱۵ درصدی در جلسه قبل به دلیل کاهش ترس از عرضه، با یک درصد کاهش به ۲۳۶۳.۰۶ دلار در هر اونس رسید. البته هر اونس نقره با ۰.۴ درصد کاهش به ۲۴.۹۲ دلار رسید، در حالی که پلاتین با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۰۲۹.۱۶ دلار رسید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.