سه شنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022 ساعت ×
ریزش ۱۵ هزار واحدی شاخص بورس
21 اسفند 1400 - 14:48
شناسه : 25655
براساس گزارش‌های منتشر شده، بازار سرمایه هفته جاری را با چراغ قرمز آغاز کرد، به طوری که شاخص کل بورس بیش از ۱۵ هزار واحد کاهش یافت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شاخص کل بورس امروز با ۱۵ هزار و ۳۵۹ واحد کاهش تا رقم یک میلیون و ۳۳۲ هزار واحد نزول کرد. شاخص کل با معیار هم‌وزن هم سه هزار و ۵۸۹ واحد کاهش یافت و رقم ۳۳۹ هزار و ۱۰۰ واحد را ثبت کرد. معامله‌گران این بازار ۴۱۶ هزار معامله به ارزش ۵۱ هزار و ۷۱۰ میلیارد ریال انجام دادند.

ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت بندرعباس، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل پتروشیمی پردیس و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس ایران هم ۸۷ واحد کاهش یافت و در رقم ۱۸ هزار و ۱۸۰ واحد ایستاد. در این بازار ۱۸۴ هزار معامله به ارزش ۲۳ هزار و ۱۳۵ میلیارد ریال انجام شد.

فولاد هرمزگان جنوب و تولید نیرو برق دماوند نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پالایش نفت لاوان، سرمایه‌گذاری صبا تامین، فرابورس ایران، پلیمر آریاساسول و بهمن دیزل نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس ایران داشتند. در بازار امروز ۷۳ نماد به ارزش یک هزار و ۹۱۹ میلیارد ریال صف خرید و ۱۱۲ نماد به ارزش یک هزار و ۷۷۷ میلیارد ریال صف فروش بودند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.