یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 14 July , 2024 ساعت ×
ساخت جرثقیل سقفی ۵۰ تن در سالن جدید ریخته‌گری مداوم
11 بهمن 1399 - 13:21
شناسه : 5998
جرثقیل سقفی 50 تنی سالن جدید ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه با اتکا به توان متخصصان داخلی و بدون حضور هرگونه مشاور یا کارشناس خارجی، پس از پشت سر گذاشتن موفقیت‌آمیز مراحل ساخت، حمل، نصب و تست، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
ارسال توسط : منبع : شرکت فولاد مبارکه
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، احسان شیروانیانکارشناس اجرای پروژه‌های جنبی و پشتیبانی در خصوص توجه به افزایش ظرفیت تولید در واحد ریخته‌گری و توسعه سالن انبار تختال گفت: پروژه جرثقیل ۵۰ تنی جهت نصب در سالن جدید انبار تختال در دستور کار قرار گرفته است. در همین راستا چابک‌سازی و افزایش سرعت جابه‌جایی تختال‌ها و در عین حال افزایش ایمنی را از اهداف کلیدی این پروژه قرار داده‌ایم و در طراحی و ساخت این جرثقیل از به‌روزترین تکنولوژی‌های جهان استفاده شده است.

وی افزود: جرثقیل مذکور امکان حمل تختال با دمای ۷۰۰ درجه سانتی‌گراد را داراست. این قبیل جرثقیل‌ها به طراحی‌های پیچیده و تخصصی در قسمت‌های مختلف، مانند ایجاد سپر حرارتی و ایزولاسیون نیازمندند تا بتوانند از تجهیزات حساس و تابلو برق‌های نصب‌شده روی جرثقیل در محدوده دمای زیر ۳۰ درجه و کاملا ایزوله محافظت کنند.

شیروانیان قابلیت بازساخت (regenerative) را که باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود، از ویژگی‌های دیگر این جرثقیل دانست و در توضیح این قابلیت گفت: هنگام پایین آوردن اجسام و یا ترمز کردن و اِعمال گشتاور منفی به محور موتور، انرژی‌ای تولید می‌شود که باید به نحوی از سیستم خارج گردد تا اضافه ولتاژ رخ ندهد. معمولا این انرژی از طریق قرار دادن مقاومت و تبدیل شدن به انرژی گرمایی تخلیه می‌شود. این مقاومت‌ها به دلیل ارزان بودن و سادگی نصب به شکل گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی در این جرثقیل از این مقاومت‌ها استفاده نشده و تکنولوژی به‌کاررفته در آن به‌گونه‌ای است که این انرژی به‌جای تخلیه و هدررفت، مجددا در چرخه مصرف جرثقیل قرار می‌گیرد و همین امر باعث صرفه‌جویی قابل‌توجه در مصرف انرژی می‌گردد.

شیروانیان با بیان اینکه کلاسِ کاری این جرثقیل M8/A8 است بیان کرد: فاصله بین ریل‌های حرکت طولی ۳۵٫۵ متر و سرعت حرکت طولی جرثقیل ۱۲۰ متر در دقیقه است. ضمن اینکه سرعت بالابری قلاب اصلی آن ۱٫۷ تا ۱۷ متر بر دقیقه و سرعت بالابری قلاب کمکی ۱٫۲ تا ۱۲ متر بر دقیقه است. کارشناس اجرای پروژه‌های جنبی و پشتیبانی فولاد مبارکه در همین خصوص از همکاری شرکت جرثقیل پولاد به‌عنوان پیمانکار پروژه، مدیریت‌های اجرای پروژه‌های جنبی و پشتیبانی، بازرسی فنی، اتوماسیون و ابزار دقیق، فولادسازی و ریخته‌گری مداوم و واحدهای تعمیرات جرثقیل‌های سقفی ناحیه ریخته‌گری مداوم، حفاظت فیزیکی، حمل‌ونقل، ایمنی فنی، شرکت فنی مهندسی فولاد و سایر پیمانکاران و واحدهای مربوطه تشکر و قدردانی کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.