چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲ Wednesday, 6 December , 2023 ساعت ×
ساخت عریض‌ترین ورق فولادی در اکسین
01 بهمن 1399 - 9:01
شناسه : 5470
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: تولید انبوه ورق‌های فولادی در فولاد اکسین خوزستان برای اولین بار در کشور برای ساخت لوله‌های قطر ۵۶ اینچ انتقال گاز آغاز شد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، امین ابراهیمی در اهواز اظهار داشت: با توجه به پروژ های استراتژیک صنعت نفت و گاز و نیاز به این نوع محصول فولادی که پیش تر از قبیل تبادل نفت با ورق های API از هندوستان توسط تامین کنندگان و لوله سازان کشور از منابع و تولیدکنندگان خارجی وارد کشور می شد، اینک در اجرای تحریم های ظالمانه ی ایجاد شده توجه به سمت تولیدات داخل جلب شد و خوشبختانه فولاداکسین به خوبی پاسخگوی این نیاز نفت شد.
وی افزود: نسخه ی قبلی این ورق به نام ایکس ۶۰ هم در فولاد اکسین خوزستان ساخته شد که اکنون در خط انتقال نفت خام گوره به جاسک به صورت تمام ایرانی در حال استفاده است.
یک فولادساز: با قطع برق ۱۰۰۰کارگر را بیکار کردیم/ گفتند تا آخر سال وضع همین استاستانداردهای لوله فولادی
ابراهیمی اظهار داشت: درحال حاضر پروژه های جاری و درحال احداث خطوط لوله سراسری مورد نظر که نیازمند ورق API X70 هستند بالغ بر ۲۰۰۰ کیلیومتر بوده که در سال های گذشته ۵۰۰هزار تن آن از هندوستان تامین شد و با دستور مقام عالی وزارت نفت مقرر شد ادامه تولید این محصول براساس ظرفیت و توان تولید داخلی محقق گردد که تنها تولید کننده ی آن در کشور فولاد اکسین خوزستان است.
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: نکته این که بهای تمام شده هر تن ورق API که از خارج کشور وارد می شود تقریبا ۳۰ درصد بیشتر از تولید داخلی است و با یک حساب ساده می توان گفت استفاده از محصول داخلی و تولید این محصول جهت خطوط لوله موردنظر نه تنها بهای تمام شده ی کمتری دارد بلکه با انجام آن می توان از خروج میلیون ها دلار ارز از کشور پیشگیری کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.