دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 27 May , 2024 ساعت ×
سبقت استرالیا از چین در تولید طلا
10 شهریور 1400 - 8:51
شناسه : 16937
براساس گزارش‌های منتشر شده، استرالیا توانست طی نیمه نخست سال 2021 میلادی با فعال‌سازی معادن جدید، چین را در تولید طلا پشت سر گذاشت.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، استرالیایی‌ها طی نیمه نخست سال جاری میلادی با تولید ۱۵۷ تن طلا یعنی ۴ تن بیشتر از چین، توانستند این کشور را در تولید فلز زرد پشت سر گذارند. البته ۷۴ تن از این میزان مربوط به سه ماهه اول ۲۰۲۱ میلادی و ۸۳ تن نیز در سه ماهه دوم تولید شده است. این میزان حاکی از رشد ۱۲ درصدی تولید طلا در استرالیا طی نیمه نخست سال جاری میلادی بود که علت این رشد تولید، عملیات‌های جدید استرالیا طی سه ماهه دوم سال جاری است.

طبق گزارش سازمان مطالعات زمین‌شناسی آمریکا، چین با پشت سرگذاشتن کره جنوبی از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۲۰ میلادی در صدر تولیدکنندگان طلای جهان قرار داشت. این در حالی است که استرالیا نیز بیش از یک دهه دومین تولیدکننده طلای جهان بود.

گفتنی است، میزان تولید معادن طلای جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی با کاهش ۳ درصدی نسبت به سال پیش از آن به سه هزار و ۲۰۰ تن رسید. همچنین طی سال گذشته میلادی چین با تولید ۳۸۰ تن طلا و بدون تغییر نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی همچنان در صدر تولیدکنندگان این فلز در جهان قرار گرفت و بعد از آن استرالیا با تولید ۳۲۰ تن طلا در جایگاه دوم جهان استاد. علاوه بر این روسیه نیز به عنوان سومین کشور برتر تولیدکننده طلا در جهان توانست طی سال ۲۰۲۰ میلادی ۳۰۰ تن فلز زرد تولید کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.