شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در جایگاه ۸ بازار سرمایه ایستاد
05 مرداد 1400 - 17:04
شناسه : 15580
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه: در مجمع‌‌عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه‌‌گذاری مس سرچشمه مبلغ چهار هزار و 31 میلیارد ریال سود قابل تخصیص معادل هر سهم 790 ریال اعلام شد که از این میزان 200 ریال به هر سهم اختصاص یافت.
ارسال توسط : منبع : مس پرس
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، میلاد شمس مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در این مجمع به بیان گزارشی در خصوص عملکرد شرکت پرداخت و اظهار داشت: جایگاه شرکت در مقایسه با شرکت‌های فعال در صنعت سرمایه‌گذاری طی سال ۱۳۹۹ از نظر سرمایه ثبت شده رتبه ۸ و از نظر ارزش بازار دارای رتبه ۱۲ است.

وی افزود: هم‌اکنون در حال پیگیری و انجام فرایند پذیرش و عرضه تمام شرکت‌های زیرمجموعه در بازار سرمایه هستیم که به دنبال آن به استناد مصوبه کمیته درج فرابورس ایران موفق به درج شرکت فرعی صنایع مس افق کرمان از تاریخ ۲۸ تیر ماه ۱۴۰۰ در فهرست اوراق بهادار بازار پایه فرابورس ایران شده‌ایم و برای پذیرش و معرفی سایر شرکت‌ها در بازار سرمایه با شرکت‌های تامین سرمایه منتخب مذاکره و در حال تهیه امید‌نامه یا برگزاری جلسه پیش پذیرش با سازمان بورسی هستیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه گفت: از جمله برنامه‌های شرکت طی سال ۱۴۰۰ تهیه گزارش توجیهی افزایش سرمایه و افزایش حدود ۵۰ درصدی سرمایه شرکت از مبلغ پنج هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال به مبلغ هفت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال از محل سود انباشته پس از کسب مجوز سازمان بورس است که پس از تصویب آن توسط مجمع‌عمومی فوق‌العاده تمامی اقدامات لازم برای ثبت سرمایه به قید فوریت پیگیری خواهد شد.

شمس با اشاره به جذابیت سهام این شرکت، بیان کرد: مهمترین عاملی که سبب جذابیت سهام این شرکت‌ است؛ کیفیت سود سرچشمه از لحاظ پایداری است. بدین معنی که پایداری سود که از طریق ضریب زاویه سود جاری و سود دوره قبل اندازه‌گیری می‌شود؛ مطابق محاسبات کارشناسی ۰٫۷۵ صورت گرفته که بیانگر پایداری سود شرکت است.

وی در پایان با بیان اینکه اکثریت سهامداران حقیقی شرکت سرمایه‌‌گذاری مس سرچشمه بازنشستگان و شاغلان‌ مجموعه شرکت‌های صنایع مس ایران هستند، خاطرنشان کرد: تمامی سهامداران و ذی‌نفعان به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های شرکت واقفند. در همین راستا بنده و همکارانم در مجموعه هلدینگ سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با تمام قوا در تلاشیم تا بتوانیم امانتدار حقوق آن‌ها باشیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.