یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳ Sunday, 16 June , 2024 ساعت ×
سرمایه‌گذاری ومعادن در غرب کشور
02 آذر 1400 - 11:13
شناسه : 20830
استراتژی شرکت توسعه معادن و فلزات در غرب کشور، توسعه معدن و صنایع معدنی منطقه از فولاد تا سایر مواد معدنی مانند مس، طلا و محدوده های پلی متال و… است. یکی از استان‌های غربی کشور، استان اردبیل است که «ومعادن» قصد انجام اکتشاف در سطح وسیع را در آنجا دارد؛ بر این اساس انجام شناسایی، پی جویی، اکتشاف تفصیلی، پیدا کردن محدوده‌های معدنی، عملیات معدنکاری و تامین خوراک کارخانه‌های مورد نیاز را در دستور کار شرکت قرار داده است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امیرحسین نادری مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در جلسه امضای تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در استان اردبیل، اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در غرب کشور و مخصوصا استان اردبیل حرکت بزرگی است که به توسعه و آبادانی کشور کمک بسیاری می‌کند.

وی افزود: استراتژی شرکت توسعه معادن و فلزات در غرب کشور، توسعه معدن و صنایع معدنی منطقه از فولاد تا سایر مواد معدنی مانند مس، طلا و محدوده های پلی متال و… است. یکی از استان‌های غربی کشور، استان اردبیل است که «ومعادن» قصد انجام اکتشاف در سطح وسیع را در آنجا دارد؛ بر این اساس از شناسایی، پی جویی، اکتشاف تفصیلی، پیدا کردن محدوده‌های معدنی، عملیات معدنکاری و تامین خوراک کارخانه‌های مورد نیاز را در برنامه دارد. در واقع برنامه اصلی ومعادن کشف محدوده‌های جدید و پتانسیل یابی منطقه خواهد بود.

مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، گفت: پهنه‌های اکتشافی در استان اردبیل به منظور اکتشاف و سرمایه‌گذاری در اختیار هلدینگ توسعه معادن و فلزات قرار داده شده است و این شرکت با سرمایه‌گذاری در حوزه این حوزه، اکتشاف را انجام می‌دهد و اگر به محدوده مورد نظر رسید، کار تا پیدا کردن ماده معدنی و عملیات معدنکاری ادامه می‌یابد. هدف ومعادن علاوه بر کشف معدن سنگ‌آهن برای تامین خوراک کارخانه‌های فولادی و احداث یک واحد احیا در استان ورود در زمینه سایر عناصر فلزی و پلی متال، مس و طلا در منطقه نیز است.

نادری ضمن قدردانی از استاندار اردبیل برای حمایت از سرمایه‌گذاری در این منطقه، بیان کرد: هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به عنوان سرمایه‌گذار در این زمینه سعی می‌کند همگام با استانداری در منطقه، کمک کند تا با تامین منابع، شرایط زندگی برای مردم عزیز کشور بهتر شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر هشت معدن سنگ‌آهن در منطقه کردستان و همدان داریم که متناسب با پتانسیلی موجود آن‌ها، در حال استخراج مطابق طرح جامع هستیم تا همه مناطق غرب کشور با هم ارتباط صنعتی خوبی داشته باشند، اما متاسفانه زیرساخت‌های منطقه در حوزه آب، برق، ریل و… بسیار ضعیف است و باید کمک کنیم زیرساخت‌ها مهیا شود تا تنها نگرانی سرمایه‌گذار، راه‌اندازی چرخه تولید باشد.

معدن سرمایه بزرگ کشور

حامد عاملی استاندار اردبیل در ادامه جلسه امضای تفاهم‌نامه، تصریح کرد: بخش معدن یکی از سرمایه‌های کشور است که متاسفانه تا به امروز فعالیت شاخص و برجسته‌ای در این بخش رخ نداده و نتایجی که می‌بینیم بیشتر محصول کارهای سطحی و روبنایی است.

وی یادآور شد: باید به بخش معدن به چشم یک ثروت ملی نگاه شود، لذا باید سرمایه‌گذاری بسیاری در این بخش انجام شود. بخش معدن واقعا یک فرصت بزرگی است که باید بتوانیم از این بخش در مسیر تولید ثروت برای کشور و مردم عزیز ایران استفاده کنیم. منطقه‌ای هم که قرار است فعالیت اکتشافی روی آن انجام شود، به لحاظ ذخایر، مناطق امیدبخشی است.

استاندار اردبیل عنوان کرد: برای اکتشاف پهنه‌های مورد نظر نیاز به یک مجموعه قوی است که پای کار بایستد. بی‌شک مجموعه‌های دولتی انگیزه کافی برای سرمایه‌گذاری در این مناطق را ندارند، اما بخش خصوصی می‌تواند وارد کار شود و خوشبختانه این انگیزه و ظرفیت در شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات وجود دارد.

عاملی در پایان خاطرنشان کرد: اگر از ظرفیت‌های استان به درستی استفاده شود، خدمت بزرگی به مردم و کشور می‌شود. لذا در استانداری نیز با تمام ظرفیت و امکانات، آماده هر نوع همکاری هستیم و تمام قد پای این کار و در کنار هلدینگ «ومعادن» به عنوان سرمایه‌گذار هستیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.